Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAktorzy podkładający w grach głosy są "za" rozpoczęciem strajku

Papkin czwartek, 8 października 2015, 13:19 News

Członkowie związku zawodowego zrzeszającego growych aktorów poddali potencjalny protest pod plebiscyt. I wygląda na to, że do strajku rzeczywiście dojdzie, ponad 96% członków organizacji zagłosowało na "tak".

O sprawie rozpisał się szerzej kolega redaktor spk, stąd odsyłam do jego tekstu i załączam niewielką aktualizację.

Wynik głosowania nie oznacza, że SAG-AFTRA (Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) automatycznie rozpoczyna strajk. Daje jednak związkowi możliwość oficjalnego zainicjowania protestów, jeżeli postulaty organizacji nie zostaną spełnione.

Jej przedstawiciele wracają do stołu negocjacyjnego z mocnym argumentem. Miejmy nadzieję, że rozmowy z branżowymi delegatami (m.in. EA, Activision i Disneya) zakończą się rychłym kompromisem, bo niestawienie się w studio nagraniowym Rogera Craiga Smitha (Batman, Assassin's Creed), czy Jennifer Hale (Mass Effect, Guild Wars) może namieszać w kalendarzu premier.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 9 października 2015, 13:00   gramofon23

@Airoder - Przy okazji: zauważ też, że Eastwood zaczynał jako hutnik, potem pompiarz na stacji benzynowej i narzędziowy w zakładach Boeinga. Innymi słowy: ciężko pracował. Później zaczął od udziału w filmach klasy B. Czyli znowu: ciężko pracował, tym razem na nazwisko w branży. Myślisz, że dali mu świetne warunki na dzień dobry? I że był bezpieczny na planie? Rozumiem, że związki "ugrały" mu resztę kariery? Nie, po prostu sprawdził się w zawodzie aktora. Praca, praca, praca - skróty są dla leni.

piątek, 9 października 2015, 12:53   gramofon23

@Airoder - Myślisz, że np. Clint Eastwood, gdy zaczynał karierę, to od razu był znanym w branży Clintem Eastwoodem? A może wyrobił sobie nazwisko, bo zapisał się do związków, które zapewniły mu bezpieczeństwo na planie. Ludzie wielcy - ryzykują, podejmują się wyzwań, walczą o swoje, zdobywają szczyty, a ludzie mali - idą żebrać w grupie, by coś "ugrać" i przy okazji "załatwić" te same standardy, co ma jakiś tam branżowy Eastwood.

piątek, 9 października 2015, 12:49   gramofon23

@Airoder - Owszem, działanie takich organizacji jak SAG-AFTRA sprawia, że ludzie stają się lemingami. I później wszystko muszą robić z asystą. To smutne, ale prawdziwe. Teoretycznie ta utopijna wizja równości i "załatwiania" czy "ugrywania" czegoś w grupie jest OK, ale w praktyce: psuje ludzi, zabija w nich ducha wojownika. I psuje rynek. Każda firma powinna mieć swoje standardy, ujednolicanie wszystkiego - burzy kreatywność.

piątek, 9 października 2015, 12:46   gramofon23

@Airoder - Wierz mi - stać ich na to, by wyrobić sobie nazwisko w pojedynkę. Niech wezmą się za robotę i doskonalą się w swoim fachu. Z dobrym nazwiskiem łatwiej o lepszy kontrakt. To jest motywacją dla początkujących, rozumiesz? Jaką motywację ma początkujący, który dostanie na dzień dobry wszystko na poziomie dobrego aktora? Bo jest w związku. Pomyśl o tym, sprawdź w odnośniku, jak zareagowali najlepsi pracownicy na ujednolicenie warunków zatrudnienia. To tak nie działa.

piątek, 9 października 2015, 12:42   Airoder

gramofon23 pisałeś mi pierw - że ludzie którzy nie potrafią niczego sami osiągnąć to lemingi... teraz mi piszesz ze mają głowe na karku tylko, że chcą coś ugrać na "cwania w grupie" - miejscami się gubie i nie wiem czy masz ich za debili którzy sami nic nie ugrają, czy masz im za złe, że walczą w grupie zamiast osobno... przecież tu nie chodzi o warunki pracy w jednej firmie tylko by narzucić pewne standardy w każdej

piątek, 9 października 2015, 12:39   Airoder

gramofon23 jeśli nie będą pracować to wylecą z pracy - zapewne zarabiają tyle, że mieszkają w lepszych dzielnicach, mają dobre samochody + różne abonamenty itp które sprawiają, że życie na zasiłku jest dla niech wręcz niemożliwe więc ja nie wiem czy my gadamy jeszcze o nich... Uzyskanie lepszych warunków pracy równa się z brakiem kreatywności? A może uzyskanie bezpieczeństwa wiąże się z niechęcią do rozwijania? Jeśli można to uzyskać w łatwy sposób łącząc się w grupę do czemu tego nie zrobić?

piątek, 9 października 2015, 12:38   gramofon23

@Airoder -> Zaraz, zaraz: ja twierdzę, że Ci ludzie mają rozum i sami sobie poradzą. A Ty prosisz, by to udowodnić. Przepraszam bardzo, ale to Ty musisz udowodnić, że są kastratami umysłowymi, bo jeśli np. potrafią napisać postulaty do związku: to znaczy, że rozum mają. I na dodatek rozum nastawiony na fale zbiorowego cwaniactwa, by coś "ugrać w grupie".

piątek, 9 października 2015, 12:35   Airoder

gramofon23 no dobra ale co ma informacja w Twoim linku do tej sprawy? Przecież do dwa odrębne tematy.... tutaj nie rozchodzi się o to by każdy dostał tyle samo

piątek, 9 października 2015, 12:35   gramofon23

@Airoder - "ugrać", "załatwić", "łączyć się w grupie" - zrobić wszystko, oby tylko nie pracować :) Na dodatek: robić wszystko w bezpieczny sposób, bez ryzyka. Nie pracować na swoje nazwisko; nie być kreatywnym; nie rozwijać się, nie ryzykować w życiu - bo: po co? Związek załatwi lepsze warunki. A jak nie: to na zasiłeczek. Bycie zdolnym indywidualistą, polihistorem ciekawym świata - jest dziś passe. Nie wiem, czy Twoje podejście mnie przeraża czy smuci.

piątek, 9 października 2015, 12:32   Airoder

Abym musiał coś ja udowadniać to musiałbym im coś zarzucać a aktualnie zarzucam jedynie Tobie, że opierasz się na swoim przekonaniu i "widzimisię" z góry oceniajac tych ludzi, więc napisałem do Ciebie byś mi udowodnił, że się myle, że swoje wywody na ich temat masz poparte danymi, że oni naprawdę są tacy niezdarni i sami nic nie potrafią zalatwić. To leży w Twoim interesię nie moim bo to Ty prowadzisz tą dziwną krucjatę od już długiego czasu... chce wiedzieć na czym ją opierasz tak szorstko wydając wyroki

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z