Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSprawiedliwość zwyciężyła: Gry f2p na App Store nie są już oznaczone jako ?darmowe?

spikain czwartek, 20 listopada 2014, 15:00 O grach inaczej

W lipcu tego roku informowaliśmy, że w wyniki współpracy z Komisją Europejską, Google wyrzuci określenie „free-to-play” z opisów gier z mikropłatnościami, które dostepne są w Google Play. Zastanawialiśmy się wtedy, co zrobi Apple. Już wiemy: to samo.

Teraz zamiast przycisku „free” w App Store przy grach, które ściągnąć można za darmo, widnieje po prostu napis „pobierz”. W zestawieniu najbardziej popularnych aplikacji znajduje się słowo „gratis”, które nadal sugeruje, że gry są darmowe, jednak mimo wszystko spokojnie możemy mówić o przełomie. A to dlatego, że pod każdym „pobierz” widać napis „zakupy w aplikacji”, który daje użytkownikowi do zrozumienia, że nic na świecie nie jest za darmo.

Zmiany wprowadzone zostały na całym świecie. TUTAJ możecie zobaczyć newsa z lipca, w którym opisujemy podobny krok ze strony Google.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Apple,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 22 listopada 2014, 23:54   spidymaster

Free-to-play - możesz grać za darmo. Nie pisze, że możesz mieć wszystkie funkcje za darmo (wtedy byłoby free-full-acces albo po prostu free). To właśnie "pobierz" czy "gratis" sugeruje pełną wersję. Głupia regulacja UE (choć nie najgorsza w porównaniu do innych)

piątek, 21 listopada 2014, 17:16   SerwusX

A niech sobie piszą, co chcą, bo i tak nie mam żadnego konta płatniczego powiązanego z Androidem. :)

piątek, 21 listopada 2014, 11:25   alistair80

Jeśli natomiast jest gra Apple, w którą nie da się grać, bo każda kolejna akcja musi być zakupiona, to to jest kpina z graczy. Co do dzieciaków - jeśli widzą napis Pobierz, który pozwala na darmowe pobranie gry, to dzieciaki to zrobią. Zablokować może je jedynie przekierowanie na stronę z płatnością, choćby to miało być głupie 50 centów. Nie mając dostępu do karty kredytowej czy banku, takiej gry nie kupią.

piątek, 21 listopada 2014, 11:22   alistair80

Słowo gratis jest jeszcze gorsze, bo oznacza coś za darmo. Termin free-to-play oznacza, że można grać za darmo, ale można i władować w grę masę kasy. Samo to nie jest oszustwem. Oszustwem jest wydawanie gry, która w teorii jest za darmo, ale w rzeczywistości nie można w nią grać, bo jest długi czas oczekiwania na kolejną akcję. Gram sobie w Marvel: Avengers Alliance, która należy do F2P i spokojnie można w nią pograć bez wkładania prawdziwej gotówki.

czwartek, 20 listopada 2014, 18:23   KB1

Co za przełom... Niby w czym to pomoże? Czy trzylatka naprawdę będzie obchodzić zmiana tej nazwy? W ogóle, skoro "free-to-play" to tak karygodna definicja, dlaczego np. Team Fortress 2 i setki innych gier są określane tym mianem?

czwartek, 20 listopada 2014, 16:23   LordOfLight

Nie wydaje mi sie aby te dzieciaki ci najbijaly rachunki nagle sie zmieniły i przestały kupować dodatkowe rzeczy. Ja nie widzę różnicy, rachunki dostaje sie po zakupie w Applu na maila. Tutaj przynajmniej dano temu jakaś inna nazwę zamian. W sklepie play nie ma tego i zmienili na jakieś inne dziwne kategorie

czwartek, 20 listopada 2014, 16:09   kilop206

@spikain, Kawalorn
Ja rozumiem, pisałem o liście tych najlepsiejszych gier. Niemniej jednak co taka zmiana daje? Nic. Jeśli będziesz patrzył na listę najlepszych gier F2P teraz nazywanych Gratis to, to nic nie zmienia. Tak czy inaczej dzieciak pobierze grę F2P (której zmienili nazwę) i wyda kasę rodzica równie łatwo, jak kiedyś. Wątpię, żeby patrzył co jest napisane pod przyciskiem pobierz. Pobierz nadal sugeruje, że to jest darmowe. Jak dorośli natomiast potrzebują takiej zmiany, by się nie dać nabrać to..

czwartek, 20 listopada 2014, 16:03   kumpel33333

To trochę dziwne, że gry free2play nie są oznaczone jako darmowe ponieważ słowo "wolne" daje chyba więcej przywilejów użytkownikowi niż możliwość bezpłatnego użytkowania. Ludzie chyba zapomnieli znaczenia wolności.

czwartek, 20 listopada 2014, 15:55   Kawalorn

@kilop206 Przeczytaj news jeszcze raz. Gratis jest w innym miejscu niż wcześniej "Free" a pod przyciskiem w miejscu Free jest informacja o opłatach w samej grze.

czwartek, 20 listopada 2014, 15:54   spikain

@kilop206: Ale "gratis" jest tylko w jednym miejscu, na które na dodatek nie każdy w ogóle patrzy. "Free", które widać przy każdej "darmowej" grze, zostało zamienione na "pobierz".

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z