Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGreen Hell – gra paragrafowa

Ninho sobota, 11 kwietnia 2020, 12:35 O grach inaczej
PC

Z okazji premiery trybu co-op w Green Hell, przygotowaliśmy grę paragrafową rozgrywającą się w amazońskiej dżungli. Jak myślisz, zdołasz przetrwać w zielonym piekle?

Gra paragrafowa – inaczej paragrafówka – to opowiadanie, którego współtwórcą jest czytelnik. Rozgrywka polega na czytaniu kolejnych partii tekstu i podejmowaniu decyzji, którą z zaoferowanych przez autora dróg gracz pragnie podążyć. W zależności od wyborów czytelnika gra przenosi go do odpowiedniego paragrafu. I tak do (nie)szczęśliwego końca. Zakończeń jest kilka, grę można "przejść" więcej niż raz. Życzymy przyjemnej zabawy!
 

KOMENTARZE SPOILERUJĄCE HISTORIĘ BĘDĄ USUWANE.

 


Dopiero kiedy Airbus A320 zaczął zniżać lot nad amazońską puszczą, a jak okiem sięgnąć nie było widać nic poza morzem zieleni, do Piotra dotarło, że oto rozpoczyna się przygoda jego życia. W końcu za oknem pojawił się pas startowy i twarde zderzenie kół samolotu z podłożem oznajmiło lądowanie. Po kilku minutach pasażerowie zgromadzili się już na płycie lotniska. Wielkością przypomina dworzec PKS w średniej wielkości polskim mieście – zadumał się Piotr. Jeden z organizatorów wycieczki po Amazonii, Bartosz Ogiński jakby czytał mu w myślach i wypalił:

– Żałuj, że nie widziałeś, jak lotnisko wyglądało jeszcze kilka miesięcy temu. Przerdzewiałe hangary, szary odrapany budynek, jakieś wózki widłowe, strach było tu lądować… teraz to standard światowy.

I rzeczywiście, choć port może i nie zatrważał rozmiarami, to z całą pewnością był nowoczesny. Gdyby nie otaczający je ze wszystkich stron las deszczowy, można by lotnisko pomylić z jakimkolwiek niewielkim obiektem europejskim. Piotr ruszył za resztą podróżnych, chcąc schronić się w, klimatyzowanym miał nadzieję, terminalu. Wprawdzie smartfon pokazywał zaledwie 24 stopnie Celsjusza, jednak sięgająca niemal 100% wilgotność robiła swoje. Po przejściu przez kontrolę paszportową Ogiński zebrał wokół siebie uczestników wycieczki – na zewnątrz czekał na nich autokar, który zabrał przyjezdnych do centrum Leticii.

****

 Leticia to niewielkie, liczące sobie około 50 tysięcy mieszkańców, miasto, którego atrakcje można obejrzeć w zaledwie kilka godzin. Spacer głównymi uliczkami, park z tysiącami papug czyniących taki harmider, że dłużej niż kilka minut wytrzymać się tam nie da. W końcu zachód słońca nad lewym brzegiem Amazonki – oglądany z wieży kościelnej. Po zmierzchu wszyscy zbieramy się do hotelu – jutro z rana wyjazd na skraj lasu i rozpoczęcie właściwej wyprawy. To ostatnia szansa na kontakt z cywilizacją przez najbliższe dwa tygodnie. Nic więc dziwnego, że kiedy Ogiński zagadnął Piotra, że zna świetne miejsce, w którym można spróbować miejscowych specjałów gastronomicznych, jak i przetestować gardło w zetknięciu z amazońskimi trunkami, mężczyzna zawahał się.

https://www.cdaction.pl/artykul-59993-3/green-hell--gra-paragrafowa.html
 
 

 

 

 

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 15 kwietnia 2020, 2:37   NidAaz
wybór na 22 stronie nic nie zmienia xd
niedziela, 12 kwietnia 2020, 9:18   gbaranek
Przeszedłem dwie ścieżki. Niestety zaliczyłem jeden zgon... :/ Całkiem przyjemna zabawa na kwadrans. Pozdrawiam
sobota, 11 kwietnia 2020, 18:45   spamer
Świetne! Uwielbiam gry paragrafowe :)
sobota, 11 kwietnia 2020, 18:37   PaulPGR
Genialne. Pamiętam jak 5 lat temu było coś takiego w piśmie, dziejące się w świecie Pillars of Eternity. Bodajże w urodzinowym numerze
sobota, 11 kwietnia 2020, 15:18   mikals
@Ninho - świetnie się czytało, dzięki za to!
sobota, 11 kwietnia 2020, 13:08   _Rincewind
Super, że nie jesteście tylko czasopismem, ale i również stroną internetową, gdzie również jest pole do kreatywności. To się ceni zwłaszcza w takich czasach jak teraz.
piątek, 10 kwietnia 2020, 17:35   Ninho
Cieszę się, że się podobało!
piątek, 10 kwietnia 2020, 16:08   freynir
Serdecznie polecam. Wielotorowa ścieżka, mnóstwo zakończeń :-)
czwartek, 9 kwietnia 2020, 18:02   Puncol
o Świetne! :D dzieki!

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ninho" Lubczyński
Wcześniej redaktor prowadzący cdaction.pl, teraz social media.

Podobne newsy

Artykuły

…polega na zabraniu mnie do kasyna i czytaniu razem okultystycznych książek. To ty nie wiesz?! 

Komentarzy:
6

A i tak najwięcej emocji wywołał we mnie Saper.

Komentarzy:
2

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
7

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z