Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT [By the way] Knock-knock: dlaczego 53 na Metacriticu to jakiś chory absurd?

Dodane przez: Berlin środa, 23 października 2013, 18:00 O grach inaczej
[By the way] Knock-knock: dlaczego 53 na Metacriticu to jakiś chory absurd?

W nowym numerze CDA znajdziecie moją recenzję Knock-knock, gry rosyjskiego studia Ice-Pick Lodge. Tekst pisałem po piętnastu godzinach grania, zakończyłem go oceną 9+/10 i zająłem się innymi sprawami. Wczoraj dowiedziałem się od enkiego, że niedługo nieźle zawyżymy średnią na Metacriticu, która wynosi w tej chwili 53%. Szczęka mi opadła, kiedy o tym usłyszałem.

Komentarzy:
66

HIT [By the way] BioShock: Infinite

Dodane przez: Berlin czwartek, 27 czerwca 2013, 8:25 O grach inaczej
[By the way] BioShock: Infinite

Przypatrywałem się waszym komentarzom na forum, kiedy linczowaliście Huta i Allora za ich opinie na temat BioShocka: Infinite. Przypatrywałem się i bardzo chciałem dołączyć do dyskusji, ale nie miałem czasu, by spędzić z tą grą kilkanaście godzin. Wreszcie udało mi się je znaleźć. UWAGA: TU BĘDĄ SPOILERY.

Komentarzy:
103

HIT [By the way] PETA kontratakuje: Wyłącz Pokemony, nie torturuj zwierząt

Dodane przez: Berlin poniedziałek, 8 października 2012, 22:50 O grach inaczej
[By the way] PETA kontratakuje: Wyłącz Pokemony, nie torturuj zwierząt

Wczoraj Pokemony po raz kolejny przedstawione zostały jako gra w torturowanie zwierząt i aż dziwne, że ludziom się to jeszcze nie znudziło. Szkoda tylko, że tym razem nie mieliśmy do czynienia z humorystyczną pierdółką prosto z YouTube'a, ale akcją międzynarodowej organizacji działającej na rzecz praw zwierząt - PETA.

Komentarzy:
45

HIT [Gry kontrowersyjne, 18+] Polymorphous Perversity, czyli siódme niebo Freuda

Dodane przez: Berlin wtorek, 3 lipca 2012, 20:20 News
[Gry kontrowersyjne, 18+] Polymorphous Perversity, czyli siódme niebo Freuda

Nicolau Chaud tworzy jedne z najdziwniejszych i najbardziej kontrowersyjnych gier do jakich można się dokopać. Tydzień temu wypuścił "grę o seksie", Polymorphous Perversity, o której aż grzech nie napisać. Uwaga: tekst TYLKO dla pełnoletnich.

Komentarzy:
38

HIT [By the way] O lokalizacjach potulnie i ogólnie

Dodane przez: Berlin sobota, 9 czerwca 2012, 16:16 O grach inaczej
[By the way] O lokalizacjach potulnie i ogólnie

Na temat polonizacji gier dyskutowaliśmy z Hutem długo i ostro po premierze Skyrim. Spór wybuchł ponownie przy okazji Diablo III. Temat sensu istnienia lokalizacji poruszany jest zresztą co chwilę - rzadko która gra jest w stanie zadowolić fanów, a niektórym jest po prostu wszystko jedno jak im coś brzmi, byle działało. Zastanówmy się więc jak to z tymi polskimi wersjami jest i co jest w nich "nie tak".

Komentarzy:
130

HIT [By the way] Nie mam ochoty bawić się w mordercę

Dodane przez: Berlin sobota, 19 maja 2012, 19:00 O grach inaczej
[By the way] Nie mam ochoty bawić się w mordercę

Przeszedłem kilka tygodni temu wszystkie części Modern Warfare i zachwycony postanowiłem spróbować szczęścia z Black Ops. Nie udało mi się długo wytrzymać: kiedy przyszło do strzelania do ludzi, których widzę w wiadomościach wyłączyłem grę. Dlaczego?

Komentarzy:
122

HIT [By the way] Parameters - RPG, w które musisz zagrać

Dodane przez: Berlin wtorek, 8 maja 2012, 15:46 O grach inaczej
[By the way] Parameters - RPG, w które musisz zagrać

Wczoraj po południu Tomek Kutera z Polygamii napisał krótki tekst na temat Parameters. Darmowej, malutkiej gierki odpalanej w przeglądarce. Od wczoraj staram się wyłączyć kartę, w której po raz kolejny przechodzę tę grę od nowa...

Komentarzy:
55

HIT [By the way] The Republia Times

Dodane przez: Berlin piątek, 27 kwietnia 2012, 19:20 O grach inaczej
[By the way] The Republia Times

Zawsze fascynował mnie sposób, w jaki Hollywood przedstawia dziennikarzy i pracę redakcji zajmującej się codziennymi gazetami. Ratowało to nawet kiepskie filmy pokroju "Solisty", ale ciągle czegoś mi w nich brakuje. Chcę zobaczyć film mieszający dziennikarski dramat z "Rokiem 1984" Orwella... I czymś takim w świecie gier jest The Republia Times.

Komentarzy:
6

HIT [By the way] I Saw Her Standing There

Dodane przez: Berlin czwartek, 26 kwietnia 2012, 18:20 O grach inaczej
[By the way] I Saw Her Standing There

Gry, które można przejść w 10 minut i jeszcze zrobić to za darmo zawsze były moimi faworytami. Właśnie taką produkcją jest turbosłodkie I Saw Her Standing There, które w bardzo typowy sposób opowiada bardzo nietypową historię miłosną.

Komentarzy:
25

HIT [By the way] Dear Esther: Trochę CH3CH2OH w drodze do Damaszku

Dodane przez: Berlin niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:40 O grach inaczej
[By the way] Dear Esther: Trochę CH3CH2OH w drodze do Damaszku

"Esther" brzmi trochę jak "easter", więc na wielkanoc postanowiłem raz jeszcze zmierzyć się z Dear Esther i tym razem zrozumieć tę historię całkowicie po swojemu. Jeżeli graliście - powiedzcie na co wy wpadliście i gdzie się pomyliłem w interpretacji, jeżeli nie graliście - zagrajcie zanim przeczytacie. 

Komentarzy:
24

HIT [By the way] Apokalipsa według świętej gry

Dodane przez: Berlin sobota, 21 stycznia 2012, 12:25 O grach inaczej
[By the way] Apokalipsa według świętej gry

Koniec świata miał nastąpić między innymi w 420, 500, 950, 1000, 1621 i 1999 roku. Jak widać: nie nastąpił. Może uda się w grudniu? A może jeszcze później? Co to dla nas za różnica – gry przecież przygotowały nas na każdą ewentualność, prawda? 

Komentarzy:
52

HIT SOPA, PIPA i ACTA, czyli jak zirytować internet

Dodane przez: Berlin środa, 18 stycznia 2012, 18:33 O grach inaczej
SOPA, PIPA i ACTA, czyli jak zirytować internet

Bardzo długo dyskutowaliśmy o tym, czy poruszać temat: “SOPA, PIPA i cenzura internetu” na stronie CD-Action i nie mogliśmy dojść do porozumienia. Nie chcieliśmy nakręcać spirali strachu przed końcem internetu, a tak ewentualny komentarz mógłby zostać odczytany. Dzisiaj jednak wypada wspomnieć o tym wszystkim chociaż kilkoma słowami.

Komentarzy:
302

HIT [By the way] Postal, czyli Uwe Boll rządzi

Dodane przez: Berlin sobota, 5 listopada 2011, 21:12 O grach inaczej
[By the way] Postal, czyli Uwe Boll rządzi

Podobno już w grudniu tego roku w wirtualnych sklepach pojawi się Postal 3, kontynuacja jednej z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii. Oczywiście nie mogę się doczekać, więc podkręcony ostatnimi informacjami o premierze podstanowiłem po raz kolejny obejrzeć zainspirowany tą grą film, którego reżyserem był Uwe Boll. Nadal twierdzę, że jest świetny.

Komentarzy:
75

HIT [By the way] Keyboard Drumset Fucking Werewolf, czyli najlepsza gra na Halloween

Dodane przez: Berlin poniedziałek, 31 października 2011, 16:55 O grach inaczej
[By the way] Keyboard Drumset Fucking Werewolf, czyli najlepsza gra na Halloween

Nie lubię gier odbitych od matrycy, a szczególnie nie lubię zabierać się za nie "z okazji czegokolwiek". Dlatego też dzisiaj, w Halloween, nie odpalę ani jednej produkcji, w której figurują zombie. Nie chcę widzieć nawet żadnego ducha. Jedyne, w co będę grać to KEYBOARD DRUMSET FUCKING WEREWOLF.

Komentarzy:
33

HIT [By the way] Game over, Nintendo?

Dodane przez: Berlin niedziela, 30 października 2011, 14:44 O grach inaczej
[By the way] Game over, Nintendo?

Nintendo oszacowało swoje tegoroczne straty (prawie miliard dolarów) i przewidywane zyski, których w tym roku fiskalnym nie będzie. Kiedy firma, której potęga jest czymś tak oczywistym, jak wschodzące rano słońce pierwszy raz od trzydziestu lat opowiada o porażce i błędach, to coś jest naprawdę nie w porządku. Załóżmy jednak na chwilę różowe okulary...

Komentarzy:
44

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z