Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT Oto w jakie gry Segi nie pogracie już na iOS i Androidzie

Dodane przez: spikain poniedziałek, 18 maja 2015, 19:00 News
Oto w jakie gry Segi nie pogracie już na iOS i Androidzie

...chyba że już je kupiliście. Sega wycofała z iOS i Androida część gier. Uznano, że "nie spełniają standardów jakości", co aż prosi się o jakiś niewybredny dowcip. Na przykład z ostatnich Soników. Albo z jakości przeciętnej gry mobilnej. Tak czy inaczej, jest ich całkiem sporo.

Komentarzy:
3

Sega wcale nie porzuca całkowicie konsol

Dodane przez: spikain poniedziałek, 2 marca 2015, 16:33 News
Sega wcale nie porzuca całkowicie konsol

Od jakiegoś czasu docierały do nas wieści o restrukturyzacji Segi, której wynikiem miałoby być kompletne porzucenie rynku konsolowego i skupienie się na platformach mobilnych oraz grach on-line na PC (czyli, w domyśle, Facebooka i jemu podobnych). Główny designer w Sonic Team powiedział jednak, że jeż powróci na konsole.

Komentarzy:
7

HIT Sześć gier, które nie miały prawa działać na Sega Dreamcast

Dodane przez: spikain piątek, 28 listopada 2014, 18:00 O grach inaczej
Sześć gier, które nie miały prawa działać na Sega Dreamcast

Dreamcast to ostatnia stacjonarka Segi – choć podzieliła los całej firmy, pod koniec żywota mogła już pochwalić się pokaźną biblioteką dobrych i bardzo dobrych tytułów. Najsłabsza konsola generacji to paradoksalnie spore pole do zaskoczeń, więc przyjrzyjmy się kilku grom, które zasługują na pamięć i uznanie.

Komentarzy:
25

HIT Pięć gier, które nie miały prawa działać na Sega Saturn

Dodane przez: spikain piątek, 14 listopada 2014, 20:15 O grach inaczej
Pięć gier, które nie miały prawa działać na Sega Saturn

Po wypełnionym po brzegi miodem Mega Drive'ie wracamy do Segi, tym razem przyglądając się nieco mniej popularnej konsoli firmy. Sega Saturn była porażką finansową, jednym z wielu początków końca Segi i przede wszystkim konsolą 32-bitową. Wiecie, co to oznacza.

Komentarzy:
8

HIT Dwanaście gier, które nie miały prawa działać na Sega Mega Drive

Dodane przez: spikain piątek, 7 listopada 2014, 20:00 O grach inaczej
Dwanaście gier, które nie miały prawa działać na Sega Mega Drive

W zeszłym tygodniu zapowiedziałem, że rozmawiać będziemy o jednej z najciekawszych platform w historii – Sedze Mega Drive, szesnastobitowym konkurencie Super Nintendo Entertainment System. Z całej tej ekscytacji niezmiernie ciężko było mi wybrać tylko pięć tytułów, więc tym razem przyjrzyjmy się dwunastu wybitnym grom z tej platformy.

Komentarzy:
16

HIT Pięć gier, które nie miały prawa działać na Sega Master System

Dodane przez: spikain piątek, 31 października 2014, 20:00 O grach inaczej
Pięć gier, które nie miały prawa działać na Sega Master System

Tydzień temu obiecałem wam, że dzisiaj cofniemy się w czasie. W kategorii retro przerobiliśmy cały dział Nintendo, więc teraz, zgodnie z logiką, pogadamy o Sedze. Na pierwszy ogień – Master System, 8-bitowy rywal NES-a (a u nas – Pegasusa).

Komentarzy:
7

HIT Sega zrobiła najfajniejszą piaskownicę świata [WIDEO]

Dodane przez: spikain czwartek, 11 września 2014, 16:28 News
Sega zrobiła najfajniejszą piaskownicę świata [WIDEO]

Sega zauważyła, że najlepsze sandboksy na świecie powstają w wyobraźni dzieci siedzących w prawdziwych piaskownicach i postanowiła wykorzystać ten fakt przy produkcji nowego automatu do gier. Wyświetla on na piasku różne rzeczy – możemy na przykład zrobić dziurę, a ona wypełni się wirtualną wodą z rybkami.

Komentarzy:
13

HIT Serial "Kto oszukał graczy", odcinek 2823

Dodane przez: spikain czwartek, 4 września 2014, 15:56 O grach inaczej
Serial "Kto oszukał graczy", odcinek 2823

Jak zapewne wiecie, jakiś czas temu powstał zbiorowy pozew przeciwko Sedze i Gearboksowi. Chodzi oczywiście o to, kto odpowiedzialny był za fałszywy marketing Aliens: Colonial Marines. Sprawa cały czas toczy się, a firmy przerzucają na siebie nawzajem odpowiedzialność. Na przykład teraz okazuje się, że wszystkiemu winien jest Gearbox, a konkretnie jeden z założycieli – Randy Pitchford.

Komentarzy:
13

HIT To zabawne, ale Sega najlepiej sprzedaje się na Nintendo

Dodane przez: spikain sobota, 2 sierpnia 2014, 22:18 News
To zabawne, ale Sega najlepiej sprzedaje się na Nintendo

Pokażcie to ludziom sprzed dwudziestu kilku lat, będą mieli niezły ubaw. Sega opublikowała informacje dotyczące planów wydawniczych. Dowiadujemy się z nich między innymi, że wyda w tym roku fiskalnym 13 nowych gier na 3DS-a. Okazuje się bowiem, że jest to w tej chwili platforma, na której sprzedaje się najwięcej ich gier.

Komentarzy:
3

HIT Snatcher: Stara gra Hideo Kojimy doczeka się remake´u. Na Dreamcasta!

Dodane przez: spikain wtorek, 4 marca 2014, 16:17 News
Snatcher: Stara gra Hideo Kojimy doczeka się remake´u. Na Dreamcasta!

Gry wychodzące w dzisiejszych czasach na stare konsole takie jak Dreamcast to piękny przykład skazanego na komercyjną porażkę oddania branży i zamiłowania do klasyki. W przypadku nowego projektu Collectorvision to zamiłowanie właściwie podwójne - ta zajmująca się homebrew ekipa zamierza bowiem odświeżyć klasyk z Sega Mega-CD.

Komentarzy:
13

Powstaje książka poświęcona wojnie Segi i Nintendo. A także dwa filmy

Dodane przez: Piotrek66 poniedziałek, 24 lutego 2014, 14:20 News
Powstaje książka poświęcona wojnie Segi i Nintendo. A także dwa filmy

Wczoraj mogliście przeczytać artykuł spikaina o wojnie konsol, w którym opisywał między innymi starcie Segi i Nintendo z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku. W maju pojawi się książka poświęcona tamtym wydarzeniom, ale to nie wszystko – powstanie bazujący na niej film.

Komentarzy:
4

HIT [Weekend] Wojny konsol

Dodane przez: spikain niedziela, 23 lutego 2014, 13:00 O grach inaczej
[Weekend] Wojny konsol

Jest zażarta i bezlitosna. Trawi miliony stron tekstu w przeróżnych zakamarkach internetu. Wywołuje białą gorączkę wśród graczy i producentów gier. Niejednokrotnie, nawet jeśli mimowolnie, bywamy jej częścią. Mowa o wojnie konsol - zjawisku, które wcale nie rozpoczęło się podczas minionej generacji.

Komentarzy:
17

HIT [Nadgodziny] Nie masz przyjaciół? Ojej.

Dodane przez: spikain niedziela, 9 lutego 2014, 17:00 News
[Nadgodziny] Nie masz przyjaciół? Ojej.

Przenosimy się na chwilę z naszego studia w Soczi, by nadać dzisiejsze Nadgodziny. A w nich - jak zwykle - sporo śmiechu, nostalgii, celnych uwag i Grand Theft Auto V. Życzymy wam, żebyście bawili się choć w połowie tak dobrze, jak my podczas przygotowywania dzisiejszego internetowego skrótu tygodnia.

Komentarzy:
24

Atlus uratowany przez Segę

Dodane przez: Piotrek66 środa, 18 września 2013, 11:20 News
Atlus uratowany przez Segę

Znajdujący się na skraju bankructwa Atlus – japońska firma, spod skrzydeł której wyszła m.in. seria Shin Megami Tensei z Personą na czele oraz Catherine – znalazła wybawcę. Nie jest nim jednak jak spekulowano Nintendo i Sony, ale… Sega.

Komentarzy:
32

Yakuza Restoration: Japońska mafia powraca w nowej grze

Dodane przez: Piotrek66 poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 13:28 News
Yakuza Restoration: Japońska mafia powraca w nowej grze

Yakuza powraca. Po przerwie w postaci spin-offu Yakuza: Dead Souls, gdzie gracze walczyli z zombie, japońskie GTA doczeka się swojej kolejnej pełnoprawnej odsłony. Na konferencji w Tokio SEGA zapowiedziała Yakuza Restoration.

Komentarzy:
5

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z