Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT E3 2011: Bobby Kotick: "Jeśli Battlefield 3 będzie PC-tową grą, nie ma szans z Modern Warfare 3"

Dodane przez: Piotrek66 środa, 8 czerwca 2011, 18:37 News
E3 2011: Bobby Kotick: "Jeśli Battlefield 3 będzie PC-tową grą, nie ma szans z Modern Warfare 3"

Jesienią odbędzie się wielkie starcie pomiędzy Battlefieldem 3 od Electronic Arts a Call of Duty: Modern Warfare 3 od Activision Blizzard. Prezes tego drugiego koncernu ma już jednak wyrobioną opinię na temat wyniku tego pojedynku – dał temu wyraz w jednym z wywiadów, w którym wypowiedział się na temat swojego przeciwnika, a poniekąd również na temat posiadaczy PC-tów.

Komentarzy:
294

HIT Call of Duty: Modern Warfare 3 vs. Battlefield 3 - Activision i EA o konkurencji

Dodane przez: Piotrek66 czwartek, 2 czerwca 2011, 15:53 News
Call of Duty: Modern Warfare 3 vs. Battlefield 3 - Activision i EA o konkurencji

Ostatnimi czasy przedstawiciele EA i Activision udzielili ciekawych wywiadów na temat rywalizacji Battlefielda 3 i Call of Duty: Modern Warfare 3. „Elektronicy” twierdzą, że to tylko kwestia czasu, gdy produkcja DICE zdetronizuje CoD-a... natomiast koncern Bobby’ego Koticka dziękuje im za promowanie swojej gry.

Komentarzy:
83

HIT Byli pracownicy Bizarre Creations o powodach sprzedania Activision i zamknięciu studia

Dodane przez: Piotrek66 sobota, 21 maja 2011, 11:27 News
Byli pracownicy Bizarre Creations o powodach sprzedania Activision i zamknięciu studia

W lutym Activision Blizzard nieoczekiwanie zamknęło Bizarre Creations – ekipę odpowiedzialną za takie gry, jak Project Gotham Racing, czy Blur. Decyzję podjęto po czterech latach od wykupienia firmy. Byli pracownicy studia w jednym z wywiadów wyjaśnili, dlaczego doszło do jego wykupu, a następnie do zamknięcia.

Komentarzy:
14

HIT Raport finansowy Activision Blizzard: Zapowiedź nowego Call of Duty wkrótce, beta Diablo III, projekt studia Beachhead i inne

Dodane przez: Piotrek66 wtorek, 10 maja 2011, 11:29 News
Raport finansowy Activision Blizzard: Zapowiedź nowego Call of Duty wkrótce, beta Diablo III, projekt studia Beachhead i inne

Activision Blizzard opublikowało najnowszy raport podsumowujący pierwszy kwartał 2011 roku. Wbrew naszym podejrzeniom, w trakcie konferencji towarzyszącej publikacji raportu nie zapowiedziano tegorocznej odsłony Call of Duty. Obiecano jednak, że ujawniona ona zostanie wkrótce.

Komentarzy:
33

HIT EA: "Battlefield 3 został zaprojektowany, by odstrzelić Call of Duty"

Dodane przez: Piotrek66 czwartek, 7 kwietnia 2011, 11:07 News
EA: "Battlefield 3 został zaprojektowany, by odstrzelić Call of Duty"

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że w tegoroczna jesień w segmencie FPS-ów należeć będzie do Battlefielda 3 i nowego Call of Duty. Prezes EA na spotkaniu z inwestorami stwierdził, że pomiędzy tymi produkcjami rozgorzeje prawdziwy „bitwa na reklamy”, z której zwycięsko wyjdzie gra studia DICE. Bo jej celem jest "odstrzelenie Call of Duty".

Komentarzy:
110

Activision: Dzieje się. Swobodne Bungie, "zbyt ambitne" Bizarre i "wspierający" Kotick

Dodane przez: Adzior wtorek, 29 marca 2011, 20:45 News
Activision: Dzieje się. Swobodne Bungie, "zbyt ambitne" Bizarre i "wspierający" Kotick

Pojawiło się sporo nowych wypowiedzi dotyczących Activision. Ekipa Bungie bardzo chwali sobie słynnego wydawcę za swobodę w tworzeniu gier, z kolei były pracownik nieistniejącego już studia Bizarre Creations stwierdził, że firma była "zbyt ambitna", kiedy zarządzało nią Activision. Szef Blizzarda, Mike Morhaime, powiedział zaś, że złe opinie o Bobbym Koticku często są niesłuszne.

Komentarzy:
28

HIT Afera w Infinity Ward: Sąd odrzuca sprzeciw EA

Dodane przez: Piotrek66 czwartek, 17 marca 2011, 10:34 O grach inaczej
Afera w Infinity Ward: Sąd odrzuca sprzeciw EA

W grudniu ubiegłego roku Activision dodało do swojego pozwu przeciwko dwóm byłym szefom Infinity Ward także koncern EA, który rzekomo spiskował z Vincem Zampellą i Jasonem Westem w celu „wykolejenia” marki Call of Duty. Wczoraj sąd w Kalifornii odmówił przyjęcia wniosku Electronic Arts o odrzucenie tego dodatkowego pozwu.

Komentarzy:
53

HIT Twórca Medal of Honor i Battlefield 3: "Konkurencja się leni"

Dodane przez: Adzior piątek, 11 marca 2011, 18:00 News
Twórca Medal of Honor i Battlefield 3: "Konkurencja się leni"

Producent ze szwedzkiego studia EA DICE, Karl Magnus-Troedsson, dość bezpośrednio wypowiedział się o konkurencji firmy. Troedsson dał do zrozumienia, że "konkurenci zaczynają się lenić". Nie powiedział wprost, kogo miał na myśli, jednak jego dalsze słowa wskazują jednoznacznie na Activision.

Komentarzy:
58

Dance Hero: Powstanie taneczna gra od Activision?

Dodane przez: Piotrek66 wtorek, 8 marca 2011, 17:19 Plotka
Dance Hero: Powstanie taneczna gra od Activision?

Jakiś czas temu sporą niespodzianką było rozwiązanie przez Activision Blizzard sekcji odpowiedzialnych za rozwój marek Guitar Hero i DJ Hero. Tymczasem, jeśli wierzyć plotkom, które pojawiły się w sieci, wkrótce światło dzienne może ujrzeć kolejna seria spod znaku Hero – Dance Hero.

Komentarzy:
6

HIT GDC 2011: Nowy projekt Bungie to...

Dodane przez: Piotrek66 piątek, 4 marca 2011, 12:05 News
GDC 2011: Nowy projekt Bungie to...

Na kończącym się już powoli Game Developers Conference studio Bungie uchyliło rąbka tajemnicy dotyczącej ich najnowszego, tworzonego dla Activision projektu. Potwierdzono krążące od dłuższego czasu plotki: kolejna gra twórców Halo będzie…

Komentarzy:
13

HIT Bizarre Creations - żegnaj. We salute you! [WIDEO]

Dodane przez: Piotrek66 piątek, 18 lutego 2011, 12:53 News
Bizarre Creations - żegnaj. We salute you! [WIDEO]

To już oficjalne – dzisiaj swoje podwoje zamyka założone w 1994 roku studio Bizarre Creations, twórcy takich gier jak Project Gotham Racing, Blur, The Club, James Bond 007: Blood Stone, czy Geometry Wars. Pracownicy firmy w jej "ostatnich minutach życia" opublikowali specjalny, pożegnalny filmik.

Komentarzy:
34

Studio Bizarre - twórcy serii Project Gotham Racing - zostanie zamknięte w tym tygodniu

Dodane przez: Piotrek66 poniedziałek, 14 lutego 2011, 20:42 News
Studio Bizarre - twórcy serii Project Gotham Racing - zostanie zamknięte w tym tygodniu

A jednak. Starania Activision mające na celu sprzedaż studia Bizarre Creations nie powiodły się. Jeden z zagranicznych serwisów donosi, że ekipa mająca na koncie m.in. serię Project Gotham Racing oraz grę Blur zostanie zamknięta w najbliższy piątek.

Komentarzy:
24

HIT Activision Blizzard przejmie Take-Two? GTA u wydawcy Call of Duty?

Dodane przez: Piotrek66 piątek, 11 lutego 2011, 18:23 Plotka
Activision Blizzard przejmie Take-Two? GTA u wydawcy Call of Duty?

Czy to możliwe? W sieci pojawiła się plotka, jakoby Activision Blizzard przygotowywało się do przejęcia firmy Take-Two – właściciela takich wielkich marek, jak Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, czy BioShock.

Komentarzy:
126

HIT Raport finansowy Activision Blizzard: Rezygnacja z Guitar Hero, True Crime: Hong Kong w koszu, nowa platforma sieciowa dla serii CoD

Dodane przez: Piotrek66 czwartek, 10 lutego 2011, 11:32 News
Raport finansowy Activision Blizzard: Rezygnacja z Guitar Hero, True Crime: Hong Kong w koszu, nowa platforma sieciowa dla serii CoD

A to ci dopiero. W trakcie konferencji towarzyszącej publikacji raportu finansowego za ostatni rok, przedstawiciele Activision Blizzard poinformowali, że anulowano grę True Crime: Hong Kong oraz – co ważniejsze – rozwiązano sekcję odpowiedzialną za markę Guitar Hero oraz skasowano tegoroczną odsłonę cyklu. W tym roku nie ujrzymy także nowej części Tony’ego Hawka. Ogłoszono natomiast nowe plany związane z marką Call of Duty.

Komentarzy:
33

HIT World of Starcraft: Blizzard ściga, autor się dziwi

Dodane przez: Adzior czwartek, 20 stycznia 2011, 19:15 News
World of Starcraft: Blizzard ściga, autor się dziwi

Jak słusznie zauważyliście w komentarzach pod newsem o projekcie World of Starcraft, filmik dokumentujący wczesną fazę "gry" szybko zniknął z sieci ze względu na upomnienie się Activision o prawa autorskie. Tymczasem autor projektu, Ryan Winzen, jest zarazem zszokowany i zdeterminowany.

Komentarzy:
34

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z