26
5.01.2024, 15:30Lektura na 13 minut

15 gier 2024 roku, na które najbardziej czekamy – wybór CD-Action

Styczeń – czas zarówno podsumowań, jak i przypuszczeń. A że wybraliśmy już najlepsze gry 2023, rozsądnie byłoby wybiec też myślą w przyszłość i zdecydować, czego oczekujemy od roku 2024.

Przeprowadziliśmy więc głosowanie, którego wyniki znajdziecie poniżej: oto lista najbardziej oczekiwanych przez redakcję CD-Action gier, które mają wyjść w 2024. Na miejscu pierwszym, rzecz jasna, tytuł cieszący się u nas największym zainteresowaniem – napiszcie w komentarzach, czego wy najmocniej wypatrujecie. Może następne miesiące nie przebiją tych poprzednich pod kątem intensywności, ale i tak będzie w co poklikać.


15. Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong
Black Myth: Wukong

Jeśli Wo Long: Fallen Dynasty zaostrzyło wasz apetyt na chińskie klimaty, ucieszycie się z wiadomości, że debiutujące Game Science szykuje prześlicznego soulslike’a inspirowanego XVI-wieczną „Wędrówką na Zachód”. Głównym bohaterem będzie Przeznaczony, czyli nie kto inny jak sam Małpi Król. Za miejsce akcji zaś posłużą lokacje wyjęte z mitologii Państwa Środka (twórcy pochodzą z Chin, więc można założyć, że znają się na temacie). Zwiastuny olśniewają, a do dema na Gamescomie ustawiały się sznury ludzi, zatem jest po co czekać na 24 sierpnia.


14. Prince of Persia: The Lost Crown

Prince of Persia: The Lost Crown
Prince of Persia: The Lost Crown

Nie ukrywam, że jestem mocno na bakier z Ubisoftem, dlatego musi się nieco bardziej postarać, aby przykuć moją uwagę. No i proszę, wychodzi na to, iż zagram w nowego Księcia Persji. Jak donosi UV, daleko The Lost Crown do czegoś skleconego na szybko, byle wykorzystać jakoś porzucone dawno prawa do marki (ostatnia odsłona, Zapomniane piaski, wyszła w 2010!). Platformówka 2,5D ma nie iść na skróty, tylko dostarczać dynamicznej, wymagającej i misternie zaprojektowanej zabawy. Premiera już 15 stycznia.


13. Rise of the Ronin

Rise of the Ronin
Rise of the Ronin

A skoro mowa o Wo Longu… Twórcy tejże gry, Ninja Gaidena oraz Nioh – Team Ninja – szykują ambitnego exclusive’a na PlayStation 5, erpega akcji osadzonego w Japonii połowy XIX wieku, kiedy dogasała era siogunatu Tokugawów. W transformacyjnym chaosie – okresie odejścia od feudalizmu, ulegnięcia zachodnim inspiracjom oraz konfliktów domowych – będzie musiał się odnaleźć nasz bohater, bezimienny ronin. Japoński Asasyn? Składanka The Best of Team Ninja? Przekonamy się 22 marca.


12. Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Elden Ring: Shadow of the Erdtree
Elden Ring: Shadow of the Erdtree

Dzieło ekipy pod przywództwem Hidetaki Miyazakiego jest o-grom-ne, strach pomyśleć, co jeszcze można dodać do tego molocha. Ale, cóż, sam Elden Ring zapowiadał się na czwarte Dark Souls, a okazało się, że to coś znacznie, znacznie więcej. Tym bardziej że rozszerzenie Shadow of the Erdtree zapowiedziano ponad rok po premierze „podstawki”, więc – znając zawartość dodatków do Soulsów czy Bloodborne’owego The Old Hunters – chyba możemy być pewni, że FromSoftware nie osiądzie na laurach, tylko dostarczy dopieszczony produkt.


11. Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater
Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Konami przypomniało sobie o tym, że nadal ma prawa do Metal Gear Solid, kryjcie się! Po wydaniu mocno wybrakowanej pierwszej części Master Collection firma szykuje remake jednego z najbardziej kultowych dzieł Hideo Kojimy. Oczywiście tworzy go bez udziału samego wzmiankowanego, widać to po pierwszych materiałach, które zapowiadają tytuł ładny pod względem technicznym, ale pozbawiony stylu pierwowzoru. Delta w tytule ma oznaczać różnicę bez zmiany podstawy, co mogę jedynie skomentować słowem „powodzenia”.


10. Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

Przez lata Dragon’s Dogma siedziała podziębiona w cieniu popularniejszych Dragon Age’a czy The Elder Scrolls. Ale że premiera następnych odsłon wspomnianych serii nastąpi dopiero bóg wie kiedy, sequel erpega Capcomu sprzed 12 lat na pewno doczeka się przyjęcia z otwartymi ramionami. Poprzedniczkę chwalono za fantastyczne potyczki, niesamowity świat czy zaskakującą różnorodność przy rozwijaniu wymarzonej postaci. Producent zalicza ostatnio hit za hitem – Dogmat smoka 2 raczej nie będzie wyjątkiem. Zagramy wszyscy już od 22 marca.


9. Frostpunk 2

Frostpunk 2
Frostpunk 2

Połączenie city buildera z survivalem? W klimatach steampunkowych? W ramach alternatywnej historii XIX wieku? Jasne! Frostpunk podbił serca graczy i razem z This War of Mine przyczynił się do rozpoznawalności 11 bit studios poza granicami Polski. Akcja sequela również będzie się rozgrywać w skutym lodem po katastrofie klimatycznej Nowym Londynie, tylko już 30 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniczce. Węgiel zaczyna się kończyć, a obiecującym surowcem powoli staje się ropa, co prowadzi do rewolucji – i przemysłowych, i społecznych.


8. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Pierwsze Bloodlines, gradaptacja papierowego Wampira: Maskarady, jest tytułem tyleż ambitnym, co najeżonym błędami. Za wcześnie na stwierdzenie, czy sequel czeka taki sam los, ale gry łączy już jedno: chaos w trakcie produkcji. Erpega, w którym staramy się nie wyjawić śmiertelnikom prawdy o istnieniu wampirów, tworzyło studio Hardsuit Labs, by po opóźnieniach i przetasowaniach posad pieczę nad tytułem przejęło The Chinese Room odpowiedzialne za… Dear Esther czy Everybody’s Gone to the Rapture, gry o totalnie innej skali. Jak to mówią: nie oczekuj niczego, spodziewaj się wszystkiego.


7. Stalker 2: Heart of Chernobyl

Stalker 2: Heart of Chernobyl
Stalker 2: Heart of Chernobyl

Początki prac nad kontynuacją Stalkera sięgają jeszcze 2010 roku: od tego czasu ukraińskie GSC Game World zdążyło się zamknąć i otworzyć kolejny raz, pracować bez wsparcia finansowego, kilkukrotnie opóźnić premierę oraz doświadczyć pożaru w studiu, dwóch wycieków danych i inwazji Rosji na Ukrainę. b-side donosił, iż demo na tegorocznym Gamescomie było obiecujące i klimatyczne, jednak miało masę błędów i grafikę gorszą od tej w materiałach promocyjnych. Premiera w pierwszym kwartale 2024. A czas na poprawki ucieka.


6. Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 Remake
Silent Hill 2 Remake

W erze remake’ów, kiedy gruntownego przebudowania doczekały się takie tytuły jak Dead Space, Demon’s Souls czy Super Mario RPG, zapowiedź odświeżenia Silent Hilla 2 nie była niczym zaskakującym, a już na pewno nie wybór studia – Bloober Team od lat czerpie garściami z klasyki japońskiego horroru. Styl i doświadczenie krakowiaków znamy, gorzej z Konami, które jest tyleż pazerne, ile nieprzewidywalne. Wracają Masahiro Ito oraz Akira Yamaoka, a gra odchodzi od predefiniowanych ujęć kamery na rzecz widoku znad ramienia postaci.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów288

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze