3
26.05.2023, 10:15Lektura na 2 minuty

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – Znamy twórców remake'u i znaczenie tytułu

Konami uchyliło rąbka tajemnicy związanej z Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

Środowe PlayStation Showcase wywołało dość mieszane reakcje, ale obok Spider-Mana 2 to chyba Metal Gear Solid Delta: Snake Eater wzbudziło największe emocje. O remake'u trzeciej odsłony kultowej serii Hideo Kojimy mówiło się od dawna: a to że będzie tytułem ekskluzywnym na PS5, a to że stoi za nim Bluepoint Games... Dziś już wiemy, że nic z tego nie okazało się prawdą. Konami potwierdziło wersje na PC i Xboksy Series X/S, a teraz dowiedzieliśmy się także, kto tworzy rzeczony remake.

Jak poinformował redaktor Kotaku, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater tworzone jest przez zespół Konami wspomagany przez ekipę Virtuos, które współtworzyło poprzednie odsłony serii. Nie ma za to wątpliwości co do tego, że w produkcję nie jest w żaden sposób zaangażowany Hideo Kojima.

Ponadto Japończycy wyjaśnili, skąd się wziął ten dziwny symbol w tytule. Delta, zaczerpnięta z greckiego alfabetu, miała zostać wybrana, ponieważ doskonale pasuje do koncepcji powstającego remake'u. Oznacza wszakże w chemii zmianę lub różnicę, wprowadzoną bez naruszania oryginalnej struktury. A w końcu Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ma wiernie odtwarzać historię i rozgrywkę znaną z oryginału, jednocześnie dodając pewne nowe elementy.

Nieco zamieszania zdaje się budzić także fakt, że Konami zdecydowało się odświeżyć akurat trzecią odsłonę cyklu Metal Gear Solid. Fani marki domyślają się już, co to może oznaczać. Chronologicznie należałoby go uznać za pierwszą część serii, gdyż ukazuje ona wydarzenia z lat 60. XX wieku (pierwszy Metal Gear Solid rozgrywa się w 2005 roku). Jeśli Snake Eater Delta odniesie sukces, pewnie możemy się spodziewać kolejnych remake'ów. Kierując się chronologią, mogłyby to być znane z PSP odsłony Portable Ops i Peace Walker (ich akcja toczy się w latach 70.), ale fanów chyba najbardziej ucieszyłby remake Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, które do dziś dostępne jest wyłącznie w wersji na PS3.

No cóż, czas pokaże, na jakie rozwiązanie zdecyduje się Konami. Na razie czekamy na Metal Gear Solid Delta: Snake Eater. Data premiery pozostaje tajemnicą.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1440

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane