476
3.06.2011, 10:04Lektura na 4 minuty

Zawartość CD-Action SPEC 1/2011

Witamy w ostatnim numerze CDA... przed wakacjami. A jednocześnie pierwszym w tym roku numerze specjalnym – jeśli masz prenumeratę na standardowe 12 wydań w roku, to musisz samodzielnie potuptać do kiosku i wyłożyć te 14,99 zł. A jeśli gdzieś ci się obiło o uszy, że wydawca CDA i Ruch się pogniewali na siebie, więc CDA nie będzie w kioskach Ruchu i empikach sprzedawane, to uspokajam – będzie. Co zresztą sam(a) sprawdzisz już 7.06.2011.


Daniel „CormaC” Bartosik

Cykl wydawniczy sprawia, że premiera CDA zbiega się z rozpoczęciem targów E3 w Los Angeles, które jak wiadomo są najważniejszą imprezą branżową w roku. Oznacza to, że wrażenia naszych wysłanników poczytacie dopiero za miesiąc. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu nie będziecie wiedzieć, „co w trawie piszczy”. Stanęliśmy na głowie, by jeszcze przed E3 „wyrwać” od dystrybutorów obszerne materiały o grach, które zostaną tam zaprezentowane. I co więcej, akcja zakończyła się powodzeniem.

Poczytacie zatem na 3 stronach o CoD: Modern Warfare 3. Podobną ilość miejsca zajmuje najnowsza odsłona Assassin’s Creed, czyli Revelations. Ponoć wino im starsze, tym lepsze – zdaje się, że to samo da się powiedzieć o Ezio. W kosmos poślą was kolejne 3 strony o Mass Effect 3. Ale najwięcej miejsca, bo 4 strony, daliśmy najnowszej odsłonie Batmana (Arkham City). Na ten materiał mamy zresztą w Polsce wyłączność. Będzie jeszcze sporo (czyli co najmniej 2 strony) o grach Max Payne 3, Driver: San Francisco, Ghost Recon: Future Soldier, Transformers: Dark of the Moon, Tera. A to nadal nie koniec, bo jest najnowsza gra twórcy Another World (From Dust), jest powrót do Parku Jurajskiego, PES 2012, Dragon’s Dogma, Bioshock: Infinite, Need for Speed: The Run...

W dziale recenzji prym wiedzie świetny (acz niepozbawiony wad) kryminał L.A. Noire. Fani detektywów i policyjnych twardzieli, którzy potrafią z jednej strony walnąć kolbą służbowego rewolweru w łeb, a z drugiej zdemaskować kłamcę, widząc jak zwężają mu się źrenice, będą wniebowzięci. I to nie jest „policyjne GTA”. To jakby zupełnie nowa jakość. Obciążona pewnymi „grzechami młodości”, ale jednocześnie szalenie wciągająca. I dlatego właśnie poświęcamy jej 5 stron (nie licząc „otwieracza”).

Powinni się też ucieszyć fani strzelanin (także sieciowych), bo proponujemy im nie tylko Brinka, ale i zaskakująco dobre Section 8: Prejudice. Fanom czterech kółek polecamy DiRT-a 3, miłośnikom gier akcji oferujemy The First Templar oraz Garshaspa (czyli pecetową próbę zmierzenia się z God of War). Fani przygodówek, którzy wolą rozwiązania bardziej konwencjonalne niż te zastosowane w L.A. Noire, powinni być w siódmym niebie, gdyż w tym numerze gier z ich ulubionego gatunku jest sporo. Nie braknie jeszcze produkcji dziwacznych (Cargo! oraz Dwarfs?!) oraz kaszanki, która jednocześnie jest najlepiej obecnie sprzedającą się grą w Rosji. Będzie też co nieco dla fanów RPG – tak klasycznych (dodatek do Drakensanga oraz pecetowa wersja Fable III), jak sieciowych (Mythos) i hack’n’slashy (Darkspore).

Publicystykę zaczynamy od mocnego akcentu – obszernego artykułu o reklamach gier kiedyś i dzisiaj. Do tego sporo zdjęć, w tym – hmmm... – kontrowersyjnych, bo pokazujących sceny, których w polskich mediach raczej długo jeszcze nie ujrzymy z przyczyn obyczajowo-różnych.

Jako że mija właśnie 15 lat od premiery Quake’a, to znajdziecie w piśmie megawydanie Gier Wiecznie Żywych, w którym przypomnimy i pierwszą część cyklu, i jej następców. Żeby jednak nie tkwić tylko w grach „historycznych”, Smuggler w swoim felietonie robi „Wiedźmina 2 wad opisanie”, czyli czepia się wszystkiego, co mu się w najnowszej produkcji CDP Red nie podoba. I choć jest fanbojem Wiedźmina, to liczba wad i ilość jadu nad nimi wylanego może zdumieć niejednego antyfana. Jadem strzyka też gem w swoim tekście o serwisie Metacritic i publikowanych tam średnich ocenach gier. A że wakacje tuż, tuż, to pokażemy wam również, jak za pomocą internetu można zorganizować sobie efektowną wycieczkę po świecie – lepszą niż to, co oferują nam biura podróży, bo tańszą oraz ciekawszą. Będzie też sporo o przyszłości internetu mobilnego w naszym kraju.

W dziale sprzętowym uwagę zwraca Megakonfigurator. Jednak tym razem nie koncentrujemy się tylko na składaniu jak najlepszych PC-tów. To naturalnie też będzie, ale pokażemy również inne platformy do grania i porównamy WSZYSTKIE koszta (także kilkuletnie), jakie trzeba ponieść, by móc z nich korzystać. Sprawdziliśmy więc, czy bardziej opłaca się np. kupić wypasionego PC za 5000 zł czy konsolę za 1000. Nie braknie też testów nowych kart, tabletów, aparatów fotograficznych itd., itp.

A na deser Na Luzie oraz Action Redaction. Warto też przyjrzeć się działowi... Prenumerata, gdzie możecie trafić na bardzo atrakcyjną ofertę – tym razem można kupić prenumeratę z grą Assassin’s Creed Brotherhood za (skromnie licząc) połowę ceny.

A co na płycie? Jeśli idzie o pełniaki, to mamy dla was nieco realistyczniejszy niż norma przewiduje FPS, czyli ARMA II PL (singiel i multi). Jeśli uważasz się za wymiatacza, bo przechodzisz Modern Warfare 2 na hardzie i z jedną ręką w kieszeni – ta gra nauczy cię pokory. :) A jako że zajmuje sporą część DVD, to miejsca starczyło jeszcze na Robotica PL – czyli „komplety system fabularny”. To też jest gra, ale do grania w nią nie jest potrzebny prąd. Ci, co znają klasyczne „turlane” RPG z mistrzem gry, rzucaniem kostek itd., wiedzą, o co chodzi. Ci, którzy nie kumają bazy, niech sobie poczytają dokładniejszy opis – jest pod spisem treści. W każdym razie: przyszłość, apokalipsa, cyborgi, korporacje – jeśli te klimaty cię ruszają, przyjrzyj się Robotice.

Zainteresowanym przypominamy: 7.06.2011, NUMER SPECJALNY, 14,99 zł, w każdym kiosku i empiku.

No i życzymy udanych wakacji...

Pełną zawartość numeru znajdziecie TUTAJ.


Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1222

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze