6.05.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

XDefiant otrzymał w końcu datę premiery

Wydaje się, że po wielu opóźnieniach debiutu XDefiant można wreszcie powiedzieć, że premiera strzelanki Ubisoftu jest już naprawdę blisko.


Adam Kołodziejczyk

Nie da się ukryć, że XDefiant ma za sobą długą i wyboistą drogę. Pierwotnie gra miała ukazać się w ubiegłym roku, jednak twórcy musieli skorygować te plany ze względu na pewne niedociągnięcia. Po paru miesiącach Ubisoft podzielił się orientacyjną datą wydania strzelanki, ale, jak dobrze wiemy, ona również nie okazała się tą ostateczną. Wygląda jednak na to, że ciągłe przekładanie premiery dobiegło końca, a produkcja doczekała się wreszcie ostatecznej daty debiutu. XDefiant ukaże się 21 maja i będzie dostępny na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S.

Na początek gracze będą mogli wziąć udział w tak zwanym okresie przedsezonowym, który potrwa 6 tygodni. W czasie jego trwania gra zaoferuje 5 trybów rozgrywki, 14 map, 24 bronie z 44 dodatkami, a także 5 frakcji znanych z różnych marek Ubisoftu, choć trzeba tu zaznaczyć, że Deadsec, czyli grupa hakerska z Watch Dogs, będzie dostępna dopiero po jej odblokowaniu lub zakupieniu. W pierwszym roku od premiery na graczy czekają 4 sezony rozgrywek, z czego każdy ma potrwać 3 miesiące. Wprowadzą one do gry dodatkową zawartość, a konkretnie nowe bronie, mapy czy nawet zupełnie nowe frakcje. Warto tutaj dodać, że XDefiant ma być swego rodzaju odpowiedzią na Call of Duty i co ciekawe, nie jest to jedynie spostrzeżenie graczy, a samych twórców strzelanki.

Oczywiście przez wspomniane opóźnienia premiery tytułu zainteresowanie XDefiant znacząco spadło, ale nie musi to wcale oznaczać tego, że produkcja nie przyciągnie do siebie tłumów graczy. Warto w końcu przypomnieć, że podczas beta-testów w strzelankę Ubisoftu zagrało ponad milion osób i należy się spodziewać, iż mimo wszystko gra może okazać się całkiem popularna, zwłaszcza jeśli przesunięcia premiery i ostatnie testy serwerów przyczyniły się do jej odpowiedniego dopracowania.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów212

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze