13.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Xbox: Na razie na PS5 i Switcha mają trafić 2 mniejsze tytuły

Kolejne źródła donoszą, że w pierwszej kolejności Microsoft ma wydać na konkurencyjnych konsolach dwie nieco mniejsze gry.


Jakub „rajmund” Gańko

W ostatnich tygodniach głośno o nowej strategii Xbox Game Studios, która miałaby obejmować wydawanie gier na PlayStation i Switchu. Zaczęło się niepozornie, od takich tytułów jak Hi-Fi Rush czy Sea of Thieves, ale potem niczym śniegowa kula urosło do plotek na temat Starfielda i pokaźnej części marek Microsoftu. Doszło nawet do rozmów na temat tego, czy gigant z Redmond zrezygnuje z tworzenia konsol, ale powoli wszystko wskazuje na to, że zbytnio poniosła nas wyobraźnia...

W pierwszej kolejności została zdementowana plotka o Starfieldzie.

Teraz zaś Tom Warren na łamach The Verge przekonuje, że owszem, Microsoft ma zamiar wydawać swoje gry na innych platformach niż Xbox, ale jak na razie plan ten obejmie dwie nieco mniejsze gry, a nie największe hity pokroju Starfielda czy Indiany Jonesa.


Pierwsze dwa tytuły, które mają pojawić się na konkurencyjnych konsolach, to według moich źródeł Hi-Fi Rush oraz Pentiment. Microsoft planuje także obecnie wydanie Sea of Thieves na innych platformach niż Xbox w dalszej części roku oraz rozważa takie działania wobec innych swoich marek.


Choć brzmi to wszystko znacznie bardziej prawdopodobnie niż ostatnio, zaznaczam, że w dalszym ciągu są to tylko plotki. Oficjalne wieści dostaniemy w czwartek, kiedy to odbędzie się specjalny podcast z udziałem Phila Spencera, Sarah Bond oraz Matta Booty'ego.

A na razie zapraszam do posłuchania naszego podcastu CD-Action Air, w którym Spikain i Bastian również poruszyli ten gorący temat.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1820

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze