2
4.02.2024, 22:54Lektura na 2 minuty
Plotka

Starfield może zmierzać na PlayStation 5

Według najnowszych informacji Microsoft zmienił zdanie i niektóre gry dotychczas ekskluzywne dla Xboksa pojawią się także na PS5. Jedną z nich ma być najnowsza propozycja Bethesdy, czyli Starfield.

Jak przeczytacie w naszej recenzji, ubiegłoroczny hit Bethesdy wyszedł całkiem dobrze, jednak nie ustrzegł się pewnych błędów, które mogą zdecydować o tym, że Starfield nie stanie się drugim Skyrimem, zapewniając sobie ciepłe miejsce w sercach graczy na kolejną dekadę. Z kolei najnowsze wiadomości wskazują na to, że gra spróbuje zawalczyć o uwagę graczy jeszcze raz – tym razem na konsolach Sony.

Jak donosi XboxEra, pociągając dalej temat kuluarowych plotek o planach Microsoftu, firma szykuje ekspansję swoich gier na PS5. Wśród wymienianych tytułów pojawia się Hi-Fi Rush (nasza recenzja tutaj), Sea of Thieves, a teraz także Starfield. Anonimowe źródło twierdzi, że Microsoft już po wydaniu rozszerzenia Shattered Space, co stanie się jeszcze w tym roku, zamierza przenieść Starfielda na PS5.

Hipotetyczna otwartość firmy na oferowanie swoich gier na konkurencyjnej platformie miała być przedmiotem wewnętrznej debaty na temat nowego kierunku – w końcu Starfield niemal od początku reklamowany był jako gra na pecety i Xboksy. Według źródła XboxEry, kierownictwo firmy po podsumowaniu plusów i minusów uznało, że ostatecznie nie warto rezygnować z zysku przez niewydawanie gier na innych platformach.

Słowem: tym razem tam, gdzie zwyciężyło dobro finansowe Microsoftu, zwyciężyli także gracze.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1021

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze