19.04.2024, 09:30Lektura na 2 minuty

Twórcy Baldur’s Gate’a 3 pracują nad dwiema grami swojej marki

Larian już kilka razy komunikował, że po Baldur’s Gate 3 zamierza rozwinąć własne marki. Jak się jednak okazuje, trwają pracę nie nad jedną, ale dwiema grami.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Larian Studios nie będzie zajmować się następcą Baldur’s Gate’a 3 ani dodatkami do niego. Właściciele marki mają co prawda w planach stworzenie „czwórki”, lecz, jak twierdzą, może im to trochę zająć. Belgijskie studio tymczasem nie osiadło na laurach po niewątpliwym sukcesie jego ostatniej gry i pracuje nad dwiema kolejnymi, tym razem bazującymi na własnych markach.

W najnowszym poście studia na Steamie twórcy celebrowali niedawny sukces na tegorocznej gali rozdania BAFTA Games Awards. Wspomnieli także o nadchodzącej aktualizacji, która wprowadzi między innymi nowe narzędzia moderskie. To, co jednak teraz nas najbardziej interesuje, to parę ostatnich akapitów. Przyznali oni, że pracują obecnie nad dwoma projektami, które „mają być okazją do rozwinięcia własnego IP”. Niestety brak tu jakichkolwiek konkretów, niemniej szef studia, Swen Vincke, nie omieszkał pokazać swojej ekscytacji:


Nie wiem, czy nam się to uda, ale patrząc na plany narracyjne, wizualne i rozgrywki, myślę, że to, nad czym pracujemy, będzie jak dotąd naszym najlepszym dziełem. Ekscytuję się jak dziecko, gdy patrzę na grafiki i chcę pokazać to wszystkim, a także narzekam, że muszę z tym poczekać, aż wszystko faktycznie zacznie działać. Tak, jest to wręcz nadmierna ekscytacja, ale wynika z tego, że wygląda i czuje się to naprawdę dobrze.


Jeżeli deklaracje z tamtego roku odnośnie do marki Divinity są nadal aktualne, to można założyć, że jeden z tych projektów jest związany z nią. Zatem albo dwa zapowiedziane projekty Lariana są osadzone w tym świecie, albo studio tworzy kolejne uniwersum. Niemniej oprócz tego, że twórcy nie zrezygnowali z wprowadzania wczesnego dostępu, reszta kwestii pozostaje w sferze domysłów. Co prawda Vincke po premierze Baldur’s Gate’a 3 powiedział, że następna gra będzie mniejsza, to patrząc na historię studia, którą przybliżył spikain w poniższym wideo, równie dobrze mały projekt mógłby przerodzić się w coś ogromnego.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze