4
17.04.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Baldur’s Gate 4 w planach Wizards of the Coast. „Mamy nadzieję, że nie zajmie to kolejnych 25 lat”

Wiceprezes Wizards of the Coast, Eugene Evans, przyznał, że firma chciałaby stworzyć Baldur’s Gate’a 4, ale poszukiwania odpowiednich developerów mogą trochę potrwać.

Po zakończeniu tegorocznej gali BAFTA Games Awards można śmiało powiedzieć, że w kontekście najbardziej prestiżowych growych nagród Baldur’s Gate 3 zgarnął właściwie wszystko, co było do zgarnięcia. Trzecia odsłona serii stała się absolutnym fenomenem branży i wywołała wśród wielu graczy ogromny apetyt na kontynuację. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się jednak od samego Swena Vincke, że Larian Studios nie stworzy kolejnej części Baldur’s Gate’a. Słowa założyciela belgijskiego studia niewątpliwie rozczarowały sporo osób, ale nie muszą one wcale oznaczać, że liczba lat dzieląca sequel od ostatniej odsłony znów będzie dwucyfrowa.

Wiceprezes Wizards of the Coast, Eugene Evans, stwierdził w rozmowie z PC Gamerem, że rozpoczęły się już poszukiwania studia, które mogłoby stworzyć Baldur’s Gate’a 4. Zaznaczył przy tym, że choć firma chce kontynuować serię, to woli spokojnie przemyśleć różne możliwości i to, jak ma wyglądać przyszłość marki.


Rozmawiamy teraz z wieloma naszymi partnerami. [...] Mamy nadzieję, że nie minie kolejne 25 lat, jak miało to miejsce pomiędzy Baldur’s Gate’em 2 i 3. Zamierzamy jednak dać sobie czas na znalezienie odpowiednich osób i właściwego podejścia, aby stworzyć produkt, który może reprezentować przyszłość Baldur’s Gate’a.


Jak słusznie zwrócił jednak uwagę Evans, podjęcie się zadania stworzenia Baldur’s Gate’a 4 wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, jako że oczekiwania fanów są bardzo wysokie.


Traktujemy to bardzo poważnie, jak wszystkie decyzje dotyczące naszego portfolio. [...] Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko i naszym obowiązkiem jest ją przeskoczyć.


Wypowiedź Evansa może zapewne wielu mocno zaintrygować, ale nie ulega wątpliwości, że znalezienie właściwego studia do zrealizowania sequela będzie niezwykle trudnym zadaniem. Jak powiedział sam wiceprezes Wizards of the Coast, oczekiwania względem czwartej części są na nieprawdopodobnie wysokim poziomie i ciężko w tym momencie wyobrazić sobie jakichkolwiek twórców, którzy mogliby przeskoczyć tę poprzeczkę. Niemniej warto śledzić poczynania Wizards of the Coast, bo kto wie, jakich developerów kryją w swoim rękawie.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze