8
21.01.2024, 10:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Szefostwo The Day Before w ukryciu tworzy nową grę

W trakcie tworzenia materiału o The Day Before pracownik Fntastic potwierdził mi, że bracia Gotowcew (w angielskich artykułach Gotovtsev) już kilka miesięcy przed grudniem planowali desant na nowy projekt.


Stanisław „Wokulski” Falenta

The Day Before udało się stać przekrętem roku 2023 w gamingu. Po trzech latach od publikacji pierwszego zwiastuna gracze otrzymali produkt, który nijak nie spełniał poczynionych obietnic. Steam po raz pierwszy uruchomił zwroty dla wszystkich bez wyjątku, a recenzje zmiażdżyły produkt. Absurd sytuacji przyćmił nawet takie tuzy, jak Rise of Kong czy Golluma. Tytułowi udało się odznaczyć wszystkie cechy kontrowersyjnej gry, z wyłączeniem tylko preorderów i drogich kolekcjonerek.

22 stycznia 2024, kiedy zaplanowano wyłączenie serwerów, na cdaction.pl ukaże się długi reportaż na temat historii szwindlu. Jest to historia pełna dziwnych zwrotów akcji i sytuacji, które pozornie nie miały prawa się wydarzyć. Podczas zbierania materiałów przepytałem jednego z pracowników Fntastic. Pochodzi z podległego Rosji państwa wchodzącego w skład byłego ZSSR, tak jak prawie cały zespół twórców.

The Day Before
The Day Before

The Day Before to nie ostatni projekt braci

Przypomnijmy, że studio Fntastic oficjalnie zamknęło się już w grudniu 2023. Wiele osób jednak nie dawało temu wiary i podejrzewało, że bracia Gotowcew zaczną kolejny projekt. Okazuje się, że to prawda.

Już na kilka miesięcy przed premierą 7 grudnia 2023 szefostwo, bracia Aisen oraz Eduard Gotowcew, zaczęło rozpuszczać wici wśród osób związanych ze studiem, że szukają weteranów do rozpoczęcia produkcji nowej gry mobilnej. Jakiej? Mój rozmówca nie ma pojęcia, ponieważ projekt jest trzymany w tajemnicy, aby się udał po kompromitacji na cały świat. Szczególnie godne potępienia jest to, że Gotowcewowie jak gdyby nigdy nic rozesłali oferty do wszystkich pracowników, także tych, którzy odeszli z hukiem lub zostali wyrzuceni.

Wszyscy, których zna mój rozmówca, zgodnie odmówili. Niestety, materiał białoruskiego iXBT, którego informacje udało mi się potwierdzić, wskazuje na to, że niektórzy zaakceptowali ofertę.


Zapraszamy do naszych materiałów

CD-Action zaplanowało dwa większe materiały na temat The Day Before. Na reportaż o kulisach całej sytuacji z produkcją i premierą gry, tak jak już wspomniałem, zapraszamy na cdaction.pl 22 stycznia 2024. Drugi, na kanale YouTube, autorstwa Bastiana, znajdziecie poniżej już teraz:

Przepytałem developera The Day Before i spisałem historię scamu. Wyciągnijmy wnioski


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze