6.03.2023, 15:30Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (27 lutego - 5 marca). Sons of the Forest podbija szczyt

Sons of the Forest podbija topkę, spychając Hogwarts Legacy z pierwszego miejsca. Steam Deck też spada coraz niżej.

W topce Steama w zeszłym tygodniu pisałem o tym, że giganci walczyli o koronę. Miałem oczywiście na myśli Hogwarts Legacy oraz Call of Duty: Modern Warfare II, które zepchnęły Steam Decka na trzecie miejsce (co się od bardzo dawna nie zdarzało, o ile w ogóle). No więc jak mówi stare przysłowie: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tak właśnie to wyglądało w przypadku Sons of the Forest, które aktualnie wbiło się na pierwsze miejsce topki. Nie jest to akurat zaskoczenie, biorąc pod uwagę wcześniejsze newsy, że gra sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Jednak co jeszcze ciekawsze, na trzecim miejscu nie uświadczymy już nawet Modern Warfare II, bo to teraz siedzi sobie koło siódemeczki – całkiem spory przeskok. Wyżej za to znalazł się chociażby taki Kerbal Space Program 2 czy Company of Heroes 3, które recenzowała u nas 9kier. No i też jest Wo Long: Fallen Dynasty. Co prawda dość nisko, ale i tak trzeba przyklasnąć, że udało się to pomimo masy negatywnych recenzji spowodowanych (a jakże) kiepską optymalizacją.

 1. Sons of the Forest,
 2. Hogwarts Legacy,
 3. Atomic Heart,
 4. Kerbal Space Program 2,
 5. Steam Deck,
 6. Company of Heroes 3,
 7. Call of Duty: Modern Warfare II,
 8. Octopath Traveller 2,
 9. Wo Long: Fallen Dynasty,
 10. 雀魂麻將(MahjongSoul).

Pewnie tak jak i ja zastanawiacie się, cóż to za tytuł znalazł się na ostatnim miejscu. Otóż z jakiegoś nieznanego mi powodu wskoczył on na dziesiąte miejsce z aż 80. na przestrzeni zaledwie tygodnia. I ma aktualnie blisko 26 tysięcy graczy jednocześnie. Ciekawy fenomen, nie ma co – zwłaszcza że premiera miała miejsce w 2018.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze