6
22.11.2023, 11:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake wciąż powstaje? Jest nadzieja

Źródła Jasona Schreiera twierdzą, że remake Star Wars: Knights of the Old Republic wcale nie został wstrzymany.

Fani Gwiezdnych Wojen nie mają w ostatnich latach łatwego życia, a już szczególnie ci, którzy marzą o remake'u Knights of the Old Republic. Kultowy erpeg został zapowiedziany w nowej odsłonie ponad dwa lata temu... a później było już tylko gorzej. Szybko uznano, że cały projekt potrzebuje kompletnej przebudowy i z rąk Aspyra przeszedł do Saber Interactive. Tam niestety nie czekał go lepszy los: gdy z kanałów Sony zniknął jedyny teaser tytułu, zaczęły się podejrzenia, że produkcja mogła zostać skasowana. I właśnie taki komunikat podał ostatnio Jeff Grubb.

Być może jednak nie wszystko stracone. Nie zapominajmy, że doniesienia Grubba o tym, jakoby żadne studio nie rozwijało obecnie remake'u Knights of the Old Republic, nie były żadną oficjalną informacją. A z całym szacunkiem dla tego informatora, jeśli chodzi o zakulisowe doniesienia, większym zaufaniem jednak darzony jest Jason Schreier. I tak się składa, że to właśnie dziennikarz Bloomberga zabrał teraz głos w sprawie, wlewając jednocześnie nieco nadziei w nasze serca:


Nie jestem w stanie powiedzieć, czy remake KotOR-a rzeczywiście się ukaże, ale dwie osoby z Saber Interactive mówią mi, że wciąż nad nim pracują, pomimo niedawnych plotek, że nikt nie rozwija obecnie tej gry.


Nie jest to wiele, ale z pewnością to lepsze wieści niż ostatnio. A kto jak kto, ale akurat Jason Schreier udowodnił już niezliczoną ilość razy, że nie ma sobie równych jeśli chodzi o zakulisowe ploteczki z naszej branży. Do przywrócenia równowagi Mocy wciąż jeszcze trochę brakuje, ale na chwilę obecną wydaje się, że plotki na temat unicestwienia Alderaanu są mocno przesadzone. Nie zapominajmy jednak, że to wciąż prześciganie się w podawaniu nieoficjalnych informacji. A ostatnią potwierdzoną wieścią na temat remake'u Knights of the Old Republic, której udzielił sam szef Embracera, był brak komentarza.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1771

Obserwujących9
Star Wars: Knights of the Old Republic
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.3
Platformy
iOS, PC
Gatunek
RPG
Producent
BioWare
Star Wars: Knights of the Old Republic

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze