7
29.09.2023, 08:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake mogło zostać anulowane

Kolejne niepokojące wieści związane z remakiem Star Wars: Knights of the Old Republic...

Pamiętacie ten piękny wieczór dwa lata temu, kiedy to na PlayStation Showcase oficjalnie zapowiedziano Star Wars: Knights of the Old Republic Remake? Króciutki teaser nie zdradzał żadnych konkretów, ale dawał nadzieję. Fani marki Star Wars wiedzą, co robić, by Moc wciąż pozostawała w nich silna, więc nadzieja ta tliła się nawet w obliczu plotek o tym, że projekt potrzebuje całkowitej przebudowy. A potem wstrzymano nad nim prace. I przekazano z rąk Aspyra do Saber Interactive. Naprawdę coraz trudniej o jakieś pozytywy w tym kontekście...

Ostatnie niepokojące wieści pochodziły z rozmowy Larsa Wingeforsa z inwestorami Embracer Group. Szef szwedzkiego giganta nie chciał komentować ówczesnego statusu remake'u Knights of the Old Republic. „Nie ma co komentować, robić trzeba!” – mogła pomyśleć wtedy część z nas. Ale teraz Sony ukryło wspomniany teaser produkcji i usunęło wszystkie ślady na jej temat w postaci postów w social mediach.

Choć oficjalnie nikt nie powiedział ani słowa o anulowaniu projektu, nie da się ukryć, że nie wygląda to zbyt różowo. Remake Knights of the Old Republic, który miał być jedną z pereł w koronie tytułów na wyłączność (przynajmniej tymczasową) PlayStation 5, od samego początku sprawiał problemy. Ponadto Embracer Group mierzy się w tym roku z kłopotami finansowymi i najwyraźniej woli Władcę pierścieni od „Gwiezdnych wojen”... Szczególnie że dalszy rozwój odświeżonego KOTOR-a mógł zająć jeszcze wiele lat i wymagać niemałych nakładów finansowych.

No cóż, przynajmniej nie brakuje innych ciekawych gier ze świata Star Wars, które obecnie powstają, że tak wspomnę Eclipse autorstwa Quantic Dream, zapowiadane na przyszły rok Star Wars Outlaws Ubisoftu, no i kolejną odsłonę cyklu Jedi, nad którą już pracuje Respawn (a dla fanów retro: oficjalny remaster Dark Forces).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1862

Obserwujących9
Star Wars: Knights of the Old Republic
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.3
Platformy
PC, iOS
Gatunek
RPG
Producent
BioWare
Star Wars: Knights of the Old Republic

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze