Po ponad 20 latach odnaleziono porzuconą grę o Animaniakach. Udostępniono ją za darmo do pobrania
Produkcja miała mieć swoją premierę na początku milenium, lecz została koniec końców anulowana. Na szczęście ją odnaleziono i pozwolono każdemu na pobranie.
„Animaniacy”, wyprodukowani przez Stevena Spielberga i jego Amblin Entertainment, to serial animowany opowiadający o perypetiach zwierzęcych mieszkańców wieży ciśnieniowej Warner Bros. Byli puszczani w telewizji od 1993 do 1998 roku i powrócili w 2020 roku. Animacja cieszyła się na tyle dużą popularnością, że zrodziło to chęć stworzenia gier osadzonych w ich uniwersum. W taki sposób powstało m.in. Animaniacs autorstwa Konami wydane pierwotnie na konsolach Segi i Nintendo w 1994 roku. Nie był to jednak pojedynczy przypadek i inni producenci również chcieli mieć własnych Animaniaków.
Innym przypadkiem było anulowane Animaniacs: Hollywood Hypnotics autorstwa Full Fat Productions, którego prototyp został niedawno odnaleziony przez Hidden Palace, organizację zajmującą się archiwizacją gier i materiałów związanych z ich produkcją. Całą historię opisano w obszernym artykule na jej stronie, który powstał z pomocą Andrew Dockinga, niegdyś pracującego dla wspomnianego brytyjskiego studia jako dyrektor techniczny.
Full Fat Productions założono w 1996 roku i jego specjalizacją było tworzenie gier bazujących na zewnętrznych licencjach na konsole przenośne. Jednym z pierwszych projektów, których się podjęło, była rzeczona gra bazująca na „Animaniakach” na zlecenie Conspiracy Entertainment, którą planowano wydać na Game Boyu Advance. Jej produkcję rozpoczęto jeszcze przed wydaniem konsoli, lecz na pewnym etapie odstawiono ją na półkę i skupiono się na innych projektach.
Powróciła dopiero w 2001 roku (tym razem pod tytułem Animaniacs: Hollywood Hypnotics) na zlecenie Swing! Entertainment, a studio postanowiło zacząć wszystko od zera, porzucając wszystko, co zostało wówczas stworzone. Na nieszczęście Full Fat Productions wydawca ogłosił swoją niewypłacalność w 2003 roku, czyli wtedy, gdy gra o Animaniakach miała zostać wydana, co doprowadziło do ponownego wyrzucenia jej do kosza. Po latach jednak Hidden Palace odnalazło w pełni grywalną wersję produkcji i udostępnił ją do pobrania na swojej stronie internetowej.

Gracz w Animaniacs: Hollywood Hypnotics przede wszystkim rozwiązywał zagadki, rozmawiał z enpecami i poznawał świat, choć niekiedy musiał także kombinować z dostaniem się we wskazane miejsce, np. korzystając z podwójnemu skoku. Już w tej warstwie gry zdaniem Hidden Palace widać pewne znaki tego, że ta wymagała jeszcze szlifów, podając za przykład niejasne interakcje z przedmiotami, mylące dialogi czy niekiedy psujący się mechanizm wspomnianego skoku. Pod względem graficznym tytuł prezentuje miejscami brak spójności, choć nie wiadomo, czy wynikało to z wizji artystycznej, czy niskiego budżetu. Oko miała przykuwać animacja postaci autorstwa Simona Butlera, niemal wprost wyjęta z oryginalnej produkcji.

Hidden Palace oprócz Animaniacs: Hollywood Hypnotics odnalazło na tym samym kartridżu również bardzo wstępne prototypy Justice League: Chronicles i Freekstyle, które w przeciwieństwie do adaptacji „Animaniaków” doczekały się swoich premier. Nie ma jednak tego złego, ponieważ tak jak wspomniałem, Hidden Palace udostępniło adaptację „Animaniaków” do pobrania za darmo na swojej stronie.
Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.