7
6.06.2017, 13:11Lektura na 1 minutę

PlayStation VR trafiło do miliona graczy

Całkiem nieźle radzi sobie również PlayStation Pro.

Gogle rzeczywistości wirtualnej od Sony zadebiutowały w październiku, co zresztą uczciliśmy na łamach pisma obszernym przeglądem VR-owych gier. Firma pochwaliła się właśnie, że od tego czasu PS VR sprzedało się w milionie egzemplarzy. Jeśli wierzyć danym analityków SuperData, to lepszy wynik od konkurencyjnych HTC Vive i Oculus Rifta (które w analogicznym okresie trafiły odpowiednio do 420 tys. i 243 tys. odbiorców), ale na prowadzeniu wciąż pozostają gogle Samsung Gear VR (5 milionów).

"To wciąż jedynie milion egzemplarzy" – zauważył gorzko Shawn i wskazał, że celem firmy będzie zwiększenie dostępności urządzenia. Przyznał zarazem, że w sezonie świątecznym Sony musiało ograniczyć promocję PlayStation VR właśnie ze względu na fakt, że sprzęt został szybko wykupiony ze sklepów.

Niejako przy okazji prezes Shawn Layden podzielił się z nami wynikiem PlayStation 4, które przekroczyło właśnie 60 milionów sprzedanych egzemplarzy (co jednak wiedzieliśmy przynajmniej od końcówki kwietnia. Swoją drogą wewnętrzni analitycy Sony przewidują, że w aktualnym roku podatkowym wynik ten poprawi się o 18 milionów sztuk!). Ponoć od czasu premiery PS4 Pro co piąta sprzedana konsola to właśnie mocniejszy model PS Nową klientelę ma skusić (m.in.) zapowiedziana właśnie egranizacja Breaking Bad.


Czytaj dalej

Redaktor
Mateusz Witczak

Do lutego 2023 prowadziłem serwis PolskiGamedev.pl i magazyn "PolskiGamedev.pl", wcześniej przez wiele lat kierowałem działem publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3463

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze