3
15.02.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

Phil Spencer o multiplatformowości: „Każdy ekran to Xbox”

Zbliżamy się do oficjalnych ogłoszeń Phila Spencera w sprawie Xboksa, a atmosfera wcale nie przygasza.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

6 lutego odbyło się wewnętrzne spotkanie nowego CEO Microsoftu ds. gier, Phila Spencera, oraz prezydentki Xboksa, Sary Bond, z pracownikami, na którym padło zaskakujące stwierdzenie: „Każdy ekran to Xbox”. Bond miała również zapowiadać nadchodzącą strategię i określić ambicje marki jako numer jeden w multiplatformowości. 

Aby zilustrować, co prezydentka Xboksa ma na myśli, Bond miała zaprezentować zdjęcia Palworlda ogrywanego na PC, Xboksach, tabletach, ekranach telewizorów czy telefonach. Pracownicy mieli nawet wymieniać między sobą żarty, że Xbox planuje wypuścić na rynek własnego handhelda.

Podobnie jak w przypadku niedawnego Q&A Sony, wiele plotek wskazuje na to, że Xbox zdecyduje się na przeniesienie swoich najważniejszych tytułów na inne platformy. Najwięcej mówiło się o Starfieldzie, który miałby trafić na PlayStation 5, ale doniesienia te już zostały zdementowane i prawdopodobnie na razie portów doczekają się Pentiment oraz Hi-Fi Rush.

Phil Spencer zapowiedział na swoim profilu na X (dawniej Twitterze), że wszystkie najważniejsze informacje powinny już niedługo trafić do mediów. Już dziś o godzinie 21:00 polskiego czasu odbędzie się specjalnie wydanie Official Xbox Podcast, w którym gośćmi będą Phil Spencer, Sarah Bond oraz Matt Booty.


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów344

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze