1
29.05.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

OpenAI ponownie formuje komitet bezpieczeństwa

Świeżo uformowany „Komitet Bezpieczeństwa i Ochrony” OpenAI ma zająć się prowadzeniem nadzoru nad zarządzeniem ryzykiem w nadchodzących projektach przedsiębiorstwa.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Zdaje się, że OpenAI ma tendencję do podejmowania decyzji, które niemal natychmiastowo są odkręcane. Tak było w przypadku zwolnienia Sama Altmana (i jego powrotu dwa dni później), tak też jest w przypadku rozwiązania zespołu ds. długoterminowego ryzyka związanego z AI, które miało miejsce nieco ponad tydzień temu.


I jeszcze raz

Jak przekazano za pośrednictwem oficjalnej strony OpenAI, zarząd firmy zdecydował się na ponowne powołanie organu odpowiedzialnego za wydawanie zaleceń w kwestii bezpieczeństwa projektów związanych ze sztuczną inteligencją. Na czele Komitetu Bezpieczeństwa i Ochrony OpenAI stanie nie kto inny, jak sam prezes przedsiębiorstwa, czyli Sam Altman. Wspierać będą go pozostali dyrektorzy: Bret Taylor, Adam D’Angelo, Nicole Seligman.

W komitecie znajdzie się także miejsce dla szeregu ekspertów technicznych oraz politycznych, wśród których widnieją takie osoby, jak Aleksander Madry, Jakub Pachocki, John Schulman, Lilian Weng oraz Matt Knight. OpenAI zapewniło także, że nie ma zamiaru kończyć z konsultacjami z zewnętrznymi ekspertami pokroju Roba Joyce'a i Johna Carline'a.

Pierwszym zadaniem, jakie zostało postawione przed rzeczonym komitetem, jest przeprowadzenie oceny procesów i zabezpieczeń OpenAI oraz ich dalszy rozwój na przestrzeni najbliższych 90 dni. Po ich upływie Komitet ds. Bezpieczeństwa i Ochrony podzieli się swoimi przemyśleniami z zarządem przedsiębiorstwa, a kiedy ten się z nimi zapozna, aktualizacja przyjętych zaleceń zostanie udostępniona publicznie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa i ochrony.

OpenAI pochwaliło się przy tym, że niedawno rozpoczęło szkolenie swojego kolejnego modelu sztucznej inteligencji i firma głęboko wierzy w to, że stanowi on kolejny krok na drodze ku opracowaniu AGI – silnej sztucznej inteligencji.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów969

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze