4
8.09.2023, 09:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Nintendo Switch 2 ponoć jest potężny i był na Gamescomie

Plotki o Nintendo Switchu 2 coraz bardziej się zagęszczają. Niektórzy ponoć mogli już zobaczyć konsolę na własne oczy na Gamescomie 2023.


Patryk „Delighter” Żelazny

Nie wiem, czy wierzycie już w istnienie następcy Nintendo Switcha, czy jeszcze nie. Ale coś czuję, że powoli zbliżamy się ku tej pierwszej opcji. Wygląda bowiem na to, że Nintendo Switch 2 był na ostatnim Gamescomie (przy okazji: tutaj macie wszystkie zapowiedzi). Jeśli jednak nic wam nie świta, to pewnie dlatego, że Nintendo nie pokazało go publicznie, a wyłącznie wybranym osobom.


Nintendo Switch 2 był za kulisami na Gamescomie 2023

Donoszą o tym redakcje Eurogamera oraz VGC, że prezentacja Switcha 2 odbyła się za kulisami Gamescomu. Demo miało pokazywać możliwości konsoli, odpalając The Legend of Zelda: Breath of the Wild – nie znaczy to jednak, że ta gra będzie dostępna na nowej konsoli, mogła być użyta jedynie na potrzeby prezentacji. Niemniej gra miała chodzić w większej liczbie klatek i w większej rozdzielczości (fragment o Zeldzie jest w artykułach na obu portalach). To też pokrywałoby się z doniesieniami, że Switch 2 miał być mocą porównywalny do PS4. Ale może nie do końca.

Bo z kolei VGC dodaje, powołując się na jedno ze swoich źródeł, że Switch 2 na Gamescomie uciągnął tech demo The Matrix Awakens na Unreal Engine 5, czyli produkcji przeznaczonej na PS5 i Xboksy Series X/S. Ponadto wykorzystał do tego technologię Nvidia DLSS 3,5. Dlatego sprawa robi się coraz ciekawsza.

Do sprawy odniósł się także Jon Cartwright w filmie na swoim kanale Good Vibes Gaming. Można go uznać za wiarygodne źródło, a zdaje się, również wierzy w te doniesienia.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1758

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane