26.01.2024, 12:45Lektura na 2 minuty

Microsoft uruchomił swoje wirtualne miejsce spotkań

Mesh, bo tak nazywa się owo miejsce, jest częścią aplikacji Microsoft Teams.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Microsoft Mesh zostało udostępnione dla wszystkich użytkowników Teams korzystających z pecetów lub sprzętu Meta Quest. Wirtualne środowisko ma zastąpić fizyczne biura, a celem jego powstania jest umożliwienie dużym firmom prowadzenie integracji i spotkań z ich pracownikami urzędującymi w różnych zakątkach globu.

Jak możemy przeczytać na stronie Microsoftu, Mesh można wykorzystać nie tylko w trakcie pracy. W wirtualnym środowisku równie dobrze mogą odbywać się imprezy pracownicze, wycieczki, a nawet szkolenia. Co więcej, wygląd cyfrowego biura może zostać w prosty sposób dostosowany i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapełnić go elementami związanymi z wybraną marką lub branżą.

Przed dołączeniem do Mesh chętni użytkownicy będą musieli utworzyć własnego awatara. Gigant z Redmond zapewnia przy tym, że dostępnych opcji wyglądu jest bez liku, w związku z czym nikt nie powinien mieć problemu z dokładnym odwzorowaniem siebie w wirtualnej przestrzeni – o ile, jakby tego nie brzmiało, nie przeszkadza im brak dolnej części tułowia i nóg.

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/09/26/microsoft-mesh-enters-preview-in-october-including-a-new-teams-experience/

Microsoft chwali się przy tym, że z Mesh korzystają już takie korporacje, jak Accenture, Mercy Ships, Takeda, PWC i DXC Technology i wszystkie z nich cenią sobie możliwości, jakie oferuje cyfrowy świat zawarty w ramach Teams.

Aby skorzystać z Microsoft Mesh, musimy opłacić jeden z abonamentów Teams. Ceny wahają się od 4 dolarów (Microsoft Teams Essentials) do 12 dolarów i 50 centów (Microsoft 365 Business Standard). Bieżący subskrybenci planów biznesowych mogą skorzystać z bezpłatnego, półrocznego okresu próbnego.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1478

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze