14
16.03.2017, 18:55Lektura na 2 minuty

Horizon Zero Dawn to jeden z najszybciej sprzedających się tytułów w historii PS4

Przy okazji jest to najlepiej sprzedający się tytuł studia Guerrilla Games.


Krzysiek „Bastian” Freudenberger

Wydawca, Sony Interactive Entertainment, pochwalił się, że w niecałe dwa tygodnie tytuł sprzedał się w ponad 2,6 miliona egzemplarzy. Podana liczba tyczy się zarówno kopii fizycznych, jak i cyfrowych, a dane sprzedażowe zostały zebrane między 12 a 13 marca. Horizon Zero Dawn swoją premierę miało 1 marca w Europie, 2 w Japonii oraz Azji, a kilka dni wcześniej, bo 28 lutego, w USA.

Horizon Zero Dawn to też najlepiej sprzedająca się nowa marka w całej historii PS4. Dla porównania: gra Uncharted 4: Kres złodzieja – przedstawicielka ugruntowanej, popularnej serii – sprzedała się w pierwszym tygodniu w ponad 2,7 miliona egzemplarzy.

Dyrektor Gurrilla Games, Hermen Hulst, tak wypowiada się o sukcesie gry:


Jesteśmy w szoku, że Horizon Zero Dawn została tak dobrze przyjęta przez krytyków i graczy. Tworzyliśmy grę z miłością, więc to tym bardziej satysfakcjonujące, kiedy wywołuje ona pasję i entuzjazm u graczy – podobne rzeczy, które czuliśmy, tworząc tytuł.


Hulst dodał, że to tylko początej opowieści o Aloy oraz świecie przedstawionym w Horizon Zero Dawn, a studio pilnie pracuje nad rozszerzeniem opowieści. Trudno powiedzieć, czy Hulst miał na myśli DLC, dodatek, czy może pełnoprawną kontynację.

Recenzję najnowszej gry twórców Killzone'a znajdziecie w aktualnym wydaniu CDA.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysiek „Bastian” Freudenberger

Z redakcją związany jestem jakoś od 2013 roku. Poza pisaniną to jestem sobie dyrektorem artystycznym w CD-Action (nienawidzę nazwy tego stanowiska), gdzie wymyślam layouty, składam magazyny do kupy i projektuję okładki, a na naszym youtube'owym kanale pajacuję przed kamerą. Crash Bandicoot > gry z Mario.

Profil
Wpisów146

Obserwujących14

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze