16.05.2024, 12:00Lektura na 1 minutę

Helldivers 2: Prezes Arrowhead ma plan, aby gra „żyła wiecznie”

Jeżeli Sony znowu nie będzie sabotować Helldivers 2, to plan prezesa Arrowhead może zostanie wprowadzony w życie.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Sony nie chciało przyznać się do tego, że to oni sabotowali Helldivers 2, więc Steam zrobił to za nich. Ostatecznie posiadanie konta PSN nie będzie obowiązkowe, jednak dalej nie jest wiadome, kiedy gra powróci na rynki, z których została wycofana. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli prezesa Arrowhead, to może Helldivers 2 będzie żyło wiecznie.

Przynajmniej takie jest jego marzenie. W niedawnym Q&A z fanami na Discordzie odpowiadał na pytania dotyczące przyszłości Helldivers 2. Na pytanie o usunięcie dostępu do gry w przyszłości, Johan Pilestedt odpowiedział, że po zakupie każdy będzie mógł grać wiecznie. To bardzo odważne stwierdzenie w kontekście niedawno zamkniętego The Crew i reakcji brytyjskiego rządu na ten temat.

Pociągnięty za język bardziej, prezes Arrowhead stwierdził, że nie jest to całkowicie zależne od niego, ale bardzo chciałby, aby taka sytuacja miała miejsce. Aby ten plan mógł powieść się w przyszłości, studio stworzy „automatycznego” mistrza gry. Obecnie tę rolę pełni popularny w społeczności Joel, który kieruje rozwojem demokracji w kosmosie. W przyszłości możemy spodziewać się, że jego miejsce zostanie zastąpione przez sztuczną inteligencję oraz inne funkcje. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś inny nie ubije tej gry wcześniej.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów425

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze