5.06.2024, 08:00Lektura na 2 minuty

Hades 2 dostał dużą aktualizację, która wprowadza wiele oczekiwanych zmian

Supergiant Games po raz kolejny udowodniło, że bierze pod uwagę sugestie graczy dotyczące kierunku rozwoju Hadesa 2.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Hades 2 to świetny rougelike – co prawda produkcja studia Supergiant znajduje się jeszcze we wczesnym dostępie, ale już na tym etapie gra się w nią lepiej niż w poprzednika. Tytuł charakteryzuje się niepodrabialnym klimatem, rozwija mechanizmy znane z „jedynki” oraz oferuje uzależniający gameplay – nic więc dziwnego, że Hades 2 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a twórcy zgodnie z zapowiedziami ulepszają tytuł. Do gry zawitała nowa aktualizacja, która wprowadza szereg usprawnień inspirowanych opiniami fanów.

Spotkania z Olimpijczykami będą następowały równie często, co w pierwowzorze, a nietykalność będzie trwała dłużej po tym, jak aktywujemy przełamanie śmierci. Twórcy usprawnili również korzystanie z kilofa – zamiast wielokrotnie naciskać odpowiedni przycisk wystarczy go teraz przytrzymać. Ponadto gracze będą mogli teraz sprawdzić listę umiejętności oferowanych przez napotkane postaci. Ale to nie koniec nowości – łatka wprowadza także nowe ikony w interfejsie użytkownika, poprawia balans broni, naprawia błędy oraz oferuje drobne modyfikacje oprawy audiowizualnej.

Trzeba przyznać, że tempo usprawniania gry robi niemałe wrażenie – poprzedni update zadebiutował 16 maja. Nie dość, że developerzery biorą pod uwagę opinie fanów, to jeszcze dotrzymują terminów – gamingowy świat byłby lepszym miejscem, gdyby cała branża wyglądała w ten sposób. Na tym pochwały się nie kończą – twórcy posłuchali także sugestii społeczności dotyczących ceny gry i obniżyli ją. Mało tego – wszystkim, którzy kupili grę przed obniżką, Supergiant zaoferowało zwroty. Można? Można! Da się zrobić coś więcej, żeby bardziej przypodobać się oddanym fanom? Myślę, że w przypadku Supergiant Games, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, a gracze ponownie poczują się zaopiekowani przy okazji premier przyszłych aktualizacji Hadesa 2...


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze