6
18.04.2024, 08:30Lektura na 2 minuty

„Fallout” Amazonu: Todd Howard wyjaśnia, czy New Vegas jest wciąż kanoniczne

Jonathan Nolan i Todd Howard udzielili wywiadu, w którym wyjaśniają, czy wydarzenia z gier Fallout są wciąż kanoniczne.

Pierwszy sezon serialu „Fallout” Amazonu raczej spodobał się krytykom, a nawet twórcom pierwszych gier. Widzowie też przyjęli go ciepło, choć niektórzy byli lekko zaniepokojeni pewnymi wydarzeniami, które mogły stać w sprzeczności z historią znaną z produkcji Interplaya, Bethesdy czy Obsidianu (ostrzegam, że w dalszej części newsa mogą pojawić się pomniejsze spoilery, choć postaram się ich unikać). Jeśli z kolei brakowało wam ulubionych elementów postapokaliptycznego świata, prawdopodobnie zobaczycie je dopiero w drugim sezonie.

Wracając jednak do obaw o kanoniczność, wiele wątpliwości rozwiał właśnie wywiad przeprowadzony przez IGN z Jonathanem Nolanem i Toddem Howardem. Na pierwszy ogień poszedł Fallout: New Vegas, którego akcja rozgrywa się w 2281 roku, a więc piętnaście lat przed wydarzeniami przedstawionymi w serialu. Z racji tego, że Amazon odwołuje się w nim do dalszych losów osady Cieniste Piaski (Shady Sands), wielu fanów zaczęło coraz mocniej drapać się po głowie. Howard zdaje sobie z tego sprawę, ale uspokaja.


Bardzo dbamy o spójną oś czasu. W niektórych chwilach możecie być nieco zdezorientowani, ale wszystko, co wydarzyło się w poprzednich grach, włączając w to New Vegas, wciąż się wydarzyło. Jesteśmy z tym bardzo ostrożni. Mogę tylko powiedzieć, że zacieśniamy pewne rzeczy, a bomby spadły zaraz po wydarzeniach z New Vegas.


Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, odsyłam do artykułu IGN-a, który szeroko opisuje wszystkie wydarzenia i nie przejmuje się spoilerami. Jonathan Nolan, który wyreżyserował pierwsze trzy odcinki i współprodukował cały serial, podziela stanowisko Howarda. Zapewnił, że wszyscy bardzo uważali, aby nie naruszyć historii opowiedzianej w grach.


Jeśli podeszlibyśmy do tej sprawy inaczej, serial byłby jedyną rzeczą, która nie pasuje w tym uniwersum. Nie chcieliśmy siadać we własnym kącie jakiegoś innego świata czy osobnego uniwersum. Wydaje mi się, że wtedy serial miałby mniejsze znaczenie dla widzów, jeśli wiedzieliby, że nie ma nic wspólnego z rzeczywistością przedstawioną w grach.


Tym łatwiej teraz zrozumieć, czemu Todd Howard tak bardzo dbał, by serial nie powielał pomysłów na Fallouta 5. Amazon nie potwierdził jeszcze, że powstanie kolejny sezon, ale wydaje się, że możemy być o to spokojni.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1854

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze