3
17.04.2024, 08:00Lektura na 2 minuty

„Fallout” Amazonu: Twórcy szykują mnóstwo atrakcji w 2. sezonie, m.in. Szpony śmierci

Jeśli tylko 2. sezon serialu „Fallout” dostanie zielone światło od Amazonu, możemy być pewni, że nie zabraknie w nim kolejnych elementów znanych z gier.


Jakub „rajmund” Gańko

Gdyby ktoś 20 lat temu powiedział mi, że całe moje miasto będzie obklejone plakatami z jednej z moich ulubionych serii erpegów, tylko go bym go wyśmiał. Ale Amazon tego dokonał: jego serial „Fallout” zdaje się być na ustach wszystkich i zebrał dobre recenzje, w których nie zabrakło porównań do poziomu „The Last of Us”, a nawet pochwały od twórców pierwszych gier. Potwierdzenie produkcji drugiego sezonu wydaje się być tylko formalnością, choć oficjalnie nikt jeszcze niczego nie zapowiedział.

Jeden z showrunnerów, Graham Wagner, wyjawił jednak w rozmowie z The Wrap, że celowo nie pokazano od razu wszystkich elementów świata Fallouta, które zachwyciłyby fanów gier. Na drugi sezon zachowano np. uwielbiane Szpony śmierci.


Chcieliśmy je pokazać, ale nie chcieliśmy ich wrzucić ot tak. To monumentalna produkcja. Pragniemy zachować coś na drugi sezon i zrobić to jak należy. A nie tylko dodawać rzeczy do ogromnej pracy nad budowaniem świata, którą wykonaliśmy w pierwszym sezonie. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani, by w kolejnych odcinkach ukazać jedne z najważniejszych elementów gier.


Z kolei showrunnerka Geneve Roberson-Dworet dodała, że nie chciała, aby serial sprawiał wrażenie, że ktoś na szybko sprawdził hasło Fallout na Wikipedii i nawrzucał wszystkich najważniejszych elementów, zapominając o ukrytych głębiej smaczkach.


Było dla nas bardzo ważne, by umieścić pewne mniej znane elementy już w pierwszym sezonie. Mam nadzieję, że nie wkurzymy fanów tym, że nie wykorzystaliśmy wszystkiego, ale mam nadzieję, że zostaną z nami i będziemy się wspólnie modlić o drugi sezon, w którym pokażemy takie rzeczy na ekranie.


Jeśli skończyliście już oglądać serialowego „Fallouta”, z pewnością domyślacie się, gdzie może rozgrywać się kolejny sezon. Pozostaje więc tylko trzymać kciuki, aby Amazon faktycznie go zamówił. Z pewnością będzie to droga inwestycja, ale patrząc na odbiór pierwszych odcinków, ma raczej duże szanse się zwrócić.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1854

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze