1
29.11.2023, 10:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Dragon’s Dogma 2 z oficjalną datą premiery oraz fragmentami gameplayu

Dragon’s Dogma 2, rok po oficjalnym ogłoszeniu, w końcu doczekała się bardziej konkretnego pokazu.

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie niedawnych, nieoficjalnych wieści o dacie premiery Dragon’s Dogmy 2. Podczas wczorajszego pokazu Capcom odkrył wszystkie karty, jeśli chodzi o kontynuację jego ponad 10-letniego erpega. Dotąd najwięcej informacji dostaliśmy w ramach tegorocznego Capcom Showcase, gdzie twórcy zdradzili, że mapa ma być czterokrotnie większa względem poprzedniczki. Dodatkowo wiemy, że gra powstaje na odświeżonym silniku Capcomu, który napędzał tytuły takie jak Resident Evil: Village czy Street Fighter 6.

Wróćmy jednak do wspomnianego pokazu Dragon’s Dogmy 2 – najważniejszą podaną informacją jest oczywiście data premiery, która przypadnie na 22 marca 2024 roku. Oprócz tego podzielono się solidną garścią szczegółów na temat historii oraz rozgrywki. Przede wszystkim świat, po którym będziemy kroczyć, nie jest tym samym, który znamy z „jedynki”. Będzie zawierał podobne elementy, ale jak to określili sami twórcy, jest on równoległy w stosunku do świata z Dragon’s Dogma: Dark Arisen.

Pierwszym głównym obszarem, który odwiedzimy, będzie Vermund – królestwo ludzi. Zostajemy tam wplątani w sam środek intrygi, która ma na celu obsadzenie syna królowej regentki Disy na tronie. W tym celu podstawiła fałszywego Arisen, czyli jednostkę wybraną do walki ze Smokiem, głównym antagonistą. Drugim większym obszarem będzie Battahl, naród bestii, który nie uznaje Arisen i czci Lambent Flame. Na czele religijnego ruchu stoi cesarzowa Nadina, której rasa przypomina Khajiitów ze Skyrima.

W kwestii rozgrywki widzimy wiele wspólnych elementów z „jedynki” – wspinanie się po przeciwnikach, walka w kilkuosobowej drużynie czy wiele klas postaci. Do tych ostatnich dodano Trickstera, który posługuje się kadzielnicą w celu tworzenia iluzji i mylenia swoich wrogów. Za jej pomocą wspomaga również swoich sojuszników, między innymi podbijając im statystyki. Jeśli zaś chodzi o tworzenie naszej postaci, będzie wyglądało podobnie jak w pierwszej części, z tą różnicą, że twórcy zdecydowali się wykorzystać technikę fotogrametrii, by zwiększyć realizm twarzy protagonisty.

Więcej informacji odnośnie do świata Dragon’s Dogmy 2 oraz postaci w nim przedstawionych możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów154

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze