3.06.2024, 14:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Destiny: 10-godzinne streszczenie całej fabuły serii dostępne na YouTubie

Cóż, godzina na każdy rok istnienia gry to chyba uczciwa wartość, nie?


Maciek „Macix" Szymczak

Premiera Ostatecznego Kształtu już jutro, a wraz z nią nadejdzie wielkie zakończenie trwającej od 10 lat „Sagi o Świetle i Ciemności”, czyli historii przedstawionej w pierwszym i drugim Destiny. Bungie niedawno pokazało nam niezwykle klimatyczny zwiastun, wprowadzający w mroczną fabułę nadchodzącego dodatku. Oprócz tego poznaliśmy również kilka nowości w samej rozgrywce, takich jak nowa podklasa czy specjalne przedmioty egzotyczne.

Rozgrywka to jednak zaledwie połowa monety z napisem „Destiny”, gdyż drugą stanowi przebogate lore. Pełne jest ono fascynujących historii, niezwykłych postaci i wydarzeń, które miały kluczowy wpływ na aktualne wydarzenia, a które jednocześnie dość ciężko spamiętać. Dla tych, którzy przed Ostatecznym Kształtem potrzebują szybkiej (no może nie do końca) powtórki, znalazło się jednak idealne rozwiązanie.

Youtuber „My name is Byf” postanowił stworzyć ponad 10-godzinny materiał opisujący historię przedstawioną w Destiny od premiery pierwszej części w 2014 roku aż do nadchodzącego Ostatecznego Kształtu. Twórczość Byfa skupiona jest właśnie na omawianiu najróżniejszych elementów lore Destiny i tworzył on już podobne materiały, które aktualizował co kilka lat. Ten jednak jest najdłuższym na jego kanale i zawiera zdecydowanie najwięcej informacji.

Pokryte jest w nim praktycznie wszystko: od początków kosmosu, przez przybycie Wędrowca do Układu Słonecznego i powstanie Ostatniego Miasta, po fabuły najnowszych dodatków, takich jak Królowa Wiedźma czy Upadek Światła. Do omawiania historii z pierwszego Destiny dochodzimy dopiero po 3 godzinach lore’owego „wstępu”, także to powinno dość dobitnie świadczyć o jego szczegółowości.

Dla fanów takich fabularnych ciekawostek będzie to prawdziwa gratka, która z pewnością zaspokoi ich głód wiedzy. Trochę mniej zaangażowani również powinni znaleźć coś dla siebie, gdyż w tym wielkim materiale można po prostu odnaleźć interesujący nas fragment, używając timestampów w opisie. Dla każdego coś miłego.

Zachęcam do zapoznania się, a ja tymczasem wracam słuchać, co stało się ze Złotą Erą ludzkości jakieś kilkaset lat przed akcją gry. 


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek „Macix" Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów159

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze