27.02.2024, 13:45Lektura na 2 minuty

Cities: Skylines 2 – Twórcy żałują, że wciąż nie wprowadzili wsparcia dla modów

CEO Colossal Order, Mariina Hallikainen, zapewniła, że studio pracuje nad naprawieniem Cities: Skylines 2. Przekazała też, że zespół żałuje nie wprowadzenia do gry wsparcia dla modów.

Na razie wydanie drugiej części Cities: Skylines sprowadza się głównie do tego, że twórcy produkcji muszą ciągle poprawiać stan techniczny gry i przepraszać graczy za niektóre rozwiązania. Tytuł ma obecnie mieszane recenzje na Steamie i nie zapowiada się na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja miała się poprawić, jako że ostatnie opinie graczy są w większości negatywne. Developerzy z Colossal Order wciąż jednak walczą o zmianę tego stanu rzeczy, a CEO studia, Mariina Hallikainen, zapewniła, że zespół robi, co może, aby sprowadzić tytuł na lepsze tory.


Zdecydowanie wolelibyśmy być w innej sytuacji, ale nie zmienimy przeszłości. Ciężko pracujemy, aby w tym roku nadrobić brakujące wsparcie dla modów, wypuszczenie gry na kolejne platformy, zawartość Edycji Ultimate oraz naprawić błędy i poprawić wydajność. Zespół jest podzielony do pracy nad różnymi zadaniami, dzięki czemu widzimy postęp na wszystkich frontach i choć może się wydawać, że nie jest wystarczająco szybki, to zapewniam, że wszyscy robimy, co w naszej mocy.


Hallikainen przyznała również, że zespół żałuje, iż wciąż nie udało się wprowadzić do gry wsparcia dla modów. Powiedziała też, że funkcja ta miała pierwotnie znaleźć się w tytule od razu na premierę.


Najbardziej żałujemy, że gra wciąż nie oferuje wsparcia dla modów. Pracowaliśmy nad tym od początku projektu i chcieliśmy, aby funkcja była w pełni gotowa na premierę.


Jak dobrze wiemy, niestety tych planów nie udało się zrealizować studiu, a po premierze gry zespół musiał skupić się przede wszystkim na poprawieniu jej stanu technicznego i nie miał wystarczająco dużo czasu, aby zająć się wsparciem dla modów. Hallikainen zapewniła jednak, że gra będzie wciąż naprawiana, choć wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ciężkie jest to zadanie.


Jesteśmy świadomi tego, że mamy ogromną górę do pokonania, jeżeli chodzi o sprostanie oczekiwaniom, ale nasze czekany są gotowe, a my jesteśmy przyzwyczajeni do zimna. Będziemy kontynuować wspinaczkę, a wy już wkrótce zobaczycie tego efekty w grze.


Słowa Hallikainen na pewno mogą wlać nieco nadziei w serca graczy, ale tak jak powiedziała sama CEO, poprawienie stanu gry zdecydowanie nie będzie proste. Jest to jednak jakaś pociecha dla tych, którzy ciągle wierzą i czekają na zmianę sytuacji. Wciąż wydaje się jednak, że to oczekiwanie może jeszcze sporo potrwać.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów148

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze