1
30.11.2023, 14:15Lektura na 2 minuty
Wideo

BLOKI: Darmowa polska gra o projektowaniu bloków z wielkiej płyty z czasów PRL-u

BLOKI są darmową grą edukacyjną, której wydawcą jest Mazowiecki Instytut Kultury.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Polska, jako jeden z największych rynków jeśli chodzi o twórców gier wideo, potrafi stworzyć wiele różnorodnych projektów. Ostatnio na przykład mogliście u nas przeczytać o OHV, projekcie jednego człowieka, który postanowił zebrać wszystkie memy lat 90. w jednej archaicznej produkcji. Teraz na tapet dajemy wam tytuł, który zaoferuje nam znacznie więcej pod kątem edukacyjnym. 

Gra zwie się BLOKI. Jest to projekt jednego człowieka, konkretnie Bartosza Seiferta. Co w niej możemy robić? W produkcji znajdziemy dwa tryby. W pierwszym z nim będziemy mieli za zadanie zaprojektowanie bloków z wielkiej płyty z wykorzystaniem wytycznych, danych nam przez moderatora osiedla. Za wykonywanie kolejnych punktów będziemy otrzymywać nowe narzędzia, które pozwolą nam projektować coraz lepszy teren. Po ukończeniu tego trybu otrzymamy drugi segment, tym razem pełna dowolność. W nasze ręce zostają oddane wszystkie możliwości, a ograniczenia znikają. Wtedy można puścić wodzę fantazji. Jeżeli BLOKI was zaintrygowały, to możecie wpaść na oficjalną stronę produkcji i pobrać ją już teraz. W planach jest też debiut na Steamie.

Niestety mam jeden problem z tą grą. Nie zrozumcie mnie źle, to jest bardzo interesujące dzieło, które może być przydatne np. studentom architektury. Jednak, jak pisał niedawno Papkin, bardzo często instytucje państwowe czy samorządowe finansują projekty, które zazwyczaj nie mają racji bytu dla masowego odbiorcy i są bardziej fajną ciekawostką do takiego tekstu jak ten, który czytacie. Czy rzeczywiście jest to na tyle ważna gra, aby Mazowiecki Instytut Kultury finansował prace nad nią?


Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów259

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze