Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Czystki w EA: twórcy Mercenaries idą do piachu, pracę da im Epic i Gearbox. I szok: Command & Conquer od twórcy "hirołsów"?

Hut środa, 18 listopada 2009, 9:49 News
Electronic Arts - logo
Electronic Arts - logo

Sprawa zwolnień i reorganizacji w Electronic Arts jeszcze się nie zakończyła. Serwis Gamasutra dotarł od notatki sporządzonej przez jednego z szefów EA, która zdradza co nieco na temat dalszych planów firmy.

Zgodnie z planami reorganizacyjnymi w EA, studio Pandemic, zostanie zamknięte praktycznie natychmiast. Jego szefowie zostaną przeniesieni do wewnętrznego studia EALA, wraz z nimi trafią tam najważniejsi członkowie zespołów związanych z markami Pandemic, czyli głównie grą Mercenaries, zapewne także część zespołu pracującego przy The Saboteur.

Na te wieści zaregował Cliff Bleszinski z Epic Games, który na Twitterze poinformował, że jego studio prowadzi nabór, więc chętnie przyjmie ludzi z doświadczeniem. Zatrudnia także podobno Gearbox.

Jednocześnie EA zapewnia, że tytuły Pandemic "będą żyły" i na początku przyszłego roku poznamy plany z nimi związane. Mercenaries 3? Chętnie - szczególnie, jeśli wreszcie nie będzie bugów.

Ta sama notatka przynosi też inne informacje. Potwierdza się to, że EA planuje "wznowić serię Medal of Honor według nowych założeń projektowych, które są po prostu powalające" (będzie plastikowy karabin?), oraz - UWAGA! - "wprowadzić markę Command & Conquer do nowego modelu cyfrowego, który na nowo podekscytuje fanów cyklu", a osobą, która ma się tym zająć będzie Jon Van Caneghem, człowiek który wymyślił całą serię Might & Magic / Heroes of Might & Magic.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts, akcja, RTS, Pandemic Studios, EA Polska, Electronic Arts, EA LA,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 18 listopada 2009, 14:05   Arthanis

Na chwilę obecna nie dość że nad grą pracuje okrojony zespół, to na dodatek ma sztywnie wyznaczony deadline i idzie pod szafot zaraz po wydaniu gry (co oznacza że z patchami będzie marnie - a jak dopracowane są gry EA w chwili wydania każdy chyba wie). Przy okazji - pomijając już aspekty związane z patchami/supportem/dopracowaniem gry - gra już na pierwszej prezentacji została objechana przez zaproszonych fanów, a nudna rozgrywka i brak wyraźnych koneksji z serią były tylko jednymi z bardzo wielu zarzutów.

środa, 18 listopada 2009, 13:58   Arthanis

Wszelkie osiągnięcia C&C3/KW (directional armor, system drużyn piechoty, ulepszony system rozbudowy bazy) zostały usunięte na potrzeby casuali (wszak tacy muszą grę opanować w max 5 minut, choćby nigdy wcześniej w żadnego RTSa nie grali), rozgrywka ma być "teoretycznie zorientowana na grę 5vs5. Czemu piszę "teoretycznie"? Bo w praktyce jedyną skończoną częścią gry przed masowymi zwolnieniami w studiu była kampania singleplayer... A jak EA radzi sobie z balansowaniem gier wie każdy kto grał z CnC3.

środa, 18 listopada 2009, 13:53   Arthanis

Na chwilę obecną uważam że podtytuł C&C4 powinien być zmieniony na "sole surviror 2" - choćby dlatego że zanosi się na podobny sukces jak w przypadku pierwszej części SS... Dla niezorientowanych:
C&C4 będzie uproszczonym do bólu klonem CoH przy którym nawet stareńkie C&C1/2/3 będzie można uznać za gry arcytrudne i bardzo rozbudowane. Poza tym nowy system "klas" oznacza że o porządnym meczu 1vs1 można praktycznie zapomnieć - chyba że spamowanie jednego typu jednostek na klasę komuś się spodoba...

środa, 18 listopada 2009, 13:41   podbiel95

Command & Conquer of Might and Magic - C&C jako strategia turowa?

środa, 18 listopada 2009, 11:37   Soap1922

Ja też to pamiętam. :D Ale, ehem, nie wyobrażam sobie "strzelania" do mojego monitora w Medal of Honor... Co innego na konsole, ale jakby takie cuś na prawdę do wersji PC włożyli, to śmiech :P

środa, 18 listopada 2009, 11:32   Thinros

Plastikowy karabin, to taki powrót do przeszłości. Pamiętam jak na pegazusie grałem w grę z pistoletem, którym się strzelało do kaczek (wtedy ta gra nie miała nic wspólnego z polityką).

środa, 18 listopada 2009, 11:31   Soap1922

Nie wiem, chłopak kogoś upatrzył i strzela :D Zapewne do Niemca albo innego Japaneeeees :P

środa, 18 listopada 2009, 11:16   Pinio

@Soap1922 - do czego tak strzelasz ;)

Podobne newsy

Oferty weekendowe serwisów CDP.pl, Steam, GamersGate i GOG.com (23.05-25.05)

News
piątek, 23 maja 2014

oferty-weekendowe-serwisow-cdppl-steam-gamersgate-i-gogcom-2305-2505 W tym tygodniu taniej kupimy m.in. parę produkcji od EA, pierwsze Dark Souls, wybrane produkcje Akelli, dwie części Borderlands oraz przygodówki od firmy Anuman.

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
0

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
19

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z