Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWorld of Goo za jeden grosz - akcja zakończona sukcesem!

Piotrek66 wtorek, 20 października 2009, 19:27 News
Wielki brat patrzy na swych fanów... i jest z nich zadowolony!
Wielki brat patrzy na swych fanów... i jest z nich zadowolony!

Z okazji pierwszych urodzin World of Goo studio 2D Boy ogłosiło akcję, w której każdy mógł nabyć tą grę za tyle, ile chciał. Można było wydać na nią jednego centa, jak i 200 dolarów. Eksperyment się powiódł!

Twórcy oświadczyli bowiem, że World of Goo w czasie trwania akcji sprzedało się w liczbie 57 tysięcy kopii. Bardziej interesujące jest, ile ludzie byli gotowi przeznaczyć na tą ciekawą produkcję.

Wbrew pozorom nie każdy poszedł na łatwiznę i kupił grę za jednego centa – takich osób było „jedynie” 16852 osób. Znacznie mniej, bo 6483 osoby, wydało na dzieło 2D Boy jednego dolara. Zaskoczeniem może być, iż aż 15797 graczy przeznaczyło na World of Goo kwotę na poziomie pomiędzy jednym, a dwoma dolarami. Prawie tyle samo osób, 13877, wyciągnęło z kieszeni poniżej sześciu dolców. Była też mała grupa ludzi (352), którzy zdecydowali się kupić „gluty” za 15 dolarów. Nie zabrakło także klientów (306), którzy nabyli produkcję za pełna kwotę dwudziestu dolców.

Nic jednak nie przebije czterech osób, którzy postanowili wesprzeć twórców i wydało na World of Goo aż 50 dolarów! To pokazuje, że takie akcje mają sens, a i sami gracze nie są skąpi. Choć mogli mieć dzieło 2D Boy praktycznie za darmo, postanowili przeznaczyć na nie więcej niż przysłowiowego jednego grosza. Dzięki temu twórcy w tydzień zarobili… sto tysięcy dolarów.

A wy ile byście dali za tak promowaną grę?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 6 grudnia 2011, 0:10   Enough

czekamy na taką promocję z COD MW3 :>

czwartek, 18 lutego 2010, 1:14   Imek

cytat: Nic jednak nie przebije czterech osób, którzy postanowili wesprzeć twórców i wydało na World of Goo aż 50 dolarów! - pewnie twórcy kupili żeby dawać przykład innym ; d

środa, 21 października 2009, 18:00   Ike

Aj Kratosie Kratosie... jeden z milionów.
Przeczytałem twój profil (ledwo bo na rzy... radość mi się zbierało)
I muszę ci coś powiedzieć: weź zmądrzyj !

środa, 21 października 2009, 17:59   buczek93

bez problemu 30 zł, jakby mnie i kto przekonał to 5 dyszek ;]

środa, 21 października 2009, 15:43   LazarusGreyPL z n o P

Właśnie Kratos, zamknij się! Promocja wysokobudżetowej gry! CoD-a MW 2 Ci się może zachciało, co?! Starcrafta II? Wiedźmina2? NfS:S? Nie lubię czytać wypowiedzi takich cwaniaków, którzy tylko szukają okazji do oszczędzenia i wykręcenia się (z) sianem... Jeszcze tego brakuje by ktoś cwaniaczył na boku i zgarniał za darmola każdą grę, jak to było ukazane w, któymś z felietonów (zdaje się Cormaca) o promocji jakiejś płyty muzycznej. Mam nieliche, brzydkie wrażenie, że cwaniaków by nie zabrakło i wśród graczy..

środa, 21 października 2009, 13:02   szyMuss

Ta gra jest tak pozytywna że dało by się za nią każde pieniądze :)
A ty Kratos lepiej się zamknij. na mnie WoG zrobiło większe wrażenie niż nie jedna "poważna" gra. Poza tym ten tytuł ma PRAWDZIWE przesłanie:
YOU CAN`T STOP PROGRESS!

środa, 21 października 2009, 12:39   Kratos1989

Za tą grę nie dałbym złamanego grosza. Nie jest tego warta. Powinna być za darmo. Co innego gdyby taka promocja dotyczyła jakiejś wysokobudżetowej produkcji...

środa, 21 października 2009, 12:27   Malthan

Za pierwszym razem kupilem w pakiecie macheist, wiec ciezko powiedziec ile konkretnie zaplacilem, ale powiedzmy ze 5$. Potem w Empiku za 19,90. trzecia kopie na prezent w Anglii za Ł20 a czwartą z gazetą za 5zł. Więc rozrzut cenowy przy kupowaniu jednej gry mam niezły :)

środa, 21 października 2009, 3:19   BioComp

Ja dałem 19,90zł w sklepie. Ale myślę, że po takim zagraniu przeznaczyłbym ok. 50zł :) Poprostu lubię, gdy ktoś gra ze mną uczciwie. Każdy dał ile miał :)

środa, 21 października 2009, 1:24   Wilk

Piotrus sie troszke pokiełbasił ale mu wybaczamy ^.^

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
0

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z