Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOpowieść Wigilijna - będzie gra

Cyber niedziela, 11 października 2009, 15:08 News
Charles Cecil
Charles Cecil

I to stworzona przez samego Charlesa Cecila. Z okazji premiery kolejnej filmowej adaptacji Opowieści Wigilijnej, będziemy także mieli możliwość pokierowania samym Scroogem w grze.

Charles Cecil to znany twórca gier przygodowych, który pracuje w tej branży od ponad 25 lat. Na swoim koncie ma między innymi takie tytuły jak Droga do Eldorado czy całą serię Broken Sword. Za niedługo to konto powiększy się o jeszcze jeden tytuł, a mianowicie o gre bazującej na Opowieści Wigilijnej. Jak nietrudno się domyślić, wcielimy się w niej w głównego bohatera powieści, Ebenezera Scrooge'a, który przechodzi "duchową" przemianę, a my będziemy musieli mu w niej pomóc.

Tworzenie gry opartej na opowiadaniu, należącego do kanonu literatury to bardzo odważne posunięcie. Wkrótce dowiemy się jak to wyszło Charlesowi, więc zobaczmy co ma na ten temat on sam do powiedzenia:
"Zostałem wybrany przez Disney'a do zaprojektowania gry bazującej na Opowieści Wigilijnej i okazało się to niezłą zabawą. Wierzę, że to bardzo ważne dla gier, aby miały możliwość poszerzać swoje horyzonty. Jeśli my, przemysł, możemy ogarnąć klasyczne dzieła literatury, takie jak dzieła Dickensa, to może to oznaczać o kolejnej pokonanej barierze."

Połączenie świetnego projektanta gier z ponadczasowym opowiadaniem może przynieść tylko same dobre rzeczy. Na koniec jako ciekawostkę dodam, że w grze będziemy mieli możliwość usłyszenia samego Charlesa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z