Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Najlepsza firma świata? Nintendo!!!

Piotrek66 wtorek, 6 października 2009, 15:46 O grach inaczej

Nintendo to japoński koncern, który m.in. dzięki swemu sztandarowemu dziełu, konsoli Wii, zbija prawdziwe kokosy. Firma ta radzi sobie tak dobrze, że przez prestiżowe medium biznesowe uznana została za... najlepszą na świecie!

Serwis BusinessWeek opublikował listę 40 najlepszych firm z całego świata. Na podium znaleźli się przedstawiciele branży gier oraz IT. Pierwsze zaszczytne miejsce zajęło właśnie Nintendo. Tuż za nim znalazło się Google, a za nim Apple. Co ciekawe do zestawienia nie załapał się ani Microsoft, ani Sony.

W badaniu uwzględniono 2,500 tysiąca największych firm na świecie. Brano pod uwagę „zaangażowanie na rzecz innowacji, urozmaicone portfolio, agresywną ekspansję, silne przywództwo oraz jasną wizję przyszłości”.

Nintendo spełniło wszystkie te warunki. Gratulujemy twórcom Mario, tym bardziej, że to nie pierwsze tego typu wyróżnienie tego koncernu. W 2008 roku Nintendo znalazło się na szóstym miejscu listy najbardziej szanowanych firm na świecie opracowanej przez magazyn Forbes. Również jakiś czas temu koncern znalazł się na szczycie listy najlepszych deweloperów w branży, co także było niemałym sukcesem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 6 października 2009, 23:43   Reizen

A teraz pomyślcie szczerze, MS i "„zaangażowanie na rzecz innowacji" <- bez komentarza, urozmaicone portfolio = windowsy w których zmieniają sie chyba tylko typy błędów, "agresywną ekspansję" = monopol, "silne przywództwo" nad? Monopol znów.

wtorek, 6 października 2009, 20:53   Zauber

Generalnie to 1st miejsce dla Nintendo w pełni zasłużone. Nie można zapominać, że ta firma wymyśliła rozwiązania bez których dzisiejsze konsole nie byłyby takie same.

wtorek, 6 października 2009, 19:20   Fuadex

Bądź co bądź wystawiłbym Google pierwsze miejsce...

wtorek, 6 października 2009, 18:16   FearFang

Gra na podstawie wyszukiwarki internetowej? To może być ciekawe.

wtorek, 6 października 2009, 18:01   Dzichader

Kiedy google zacznie robić gry?

wtorek, 6 października 2009, 17:31   QurChuck

GRATZ Nintendo :)

wtorek, 6 października 2009, 17:10   Damianuss

Nintendo 4ever, a Mario rządzi :>.

wtorek, 6 października 2009, 16:38   CraNick

Ramzes... Przecierz tam jest napisane...

wtorek, 6 października 2009, 16:13   ^M@TRIX^

Ja sie ciesze ze to firma z branzy gier

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z