Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPAX ´09: DeathSpank - połączenie Monkey Island z Diablo [WIDEO]

Cyber niedziela, 6 września 2009, 8:53 News
DeathSpank
DeathSpank

W sieci pojawił się pierwszy teaser oraz kilka obrazków prezentujących rozgrywkę w grze DeathSpank, dziele Claytona Kauzlarica oraz Rona Gilberta, który pracował nad dwiema pierwszymi odsłonami Monkey Island.

Z początku DeathSpank miał być tylko komiksową postacią, jednak Gilbert i Clayton doszli do wniosku, że bohater przez nich wykreowany zasługuje na zrobienie o nim gry. Na to przedsięwzięcie namówili studio Hothead, a ich wspólne dzieło nabiera coraz bardziej konkretnych kształtów. Konkretnych i... pełnowymiarowych, na początku bowiem DeathSpank miał być grą sprzedawaną epizodycznie, ostatecznie wyjdzie jednak w "jednym kawałku".  

Twórcy nie ukrywają, że pracując nad DeathSpank bazują na dobrze znanych tytułach. Gra będzie połączeniem humoru i stylu graficznego znanego z Monkey Island oraz rozgrywki z Diablo. Fabuła skupia się wokół tajemniczego przedmiotu nazwanego The Artifact. Znajdował się on w rękach naszego bohatera do czasu, w którym jeden z lokalnych przywódców o imieniu Lord Von Prong nie ukradł go, porywając przy tym grupę sierot. Od tego momentu DeathSpank za swój obowiązek wyznacza sobie uratowanie zakładników z rąk Von Pronga.

Ciekawie prezentuje się sytacja z platformami na jakie ukaże się DeathSpank, ponieważ twórcy nie podali jeszcze żadnej konkretnej. Poprzednia gra studia Hothead, Penny Arcade Adventures, ukazała się na PC, PS3, Xboxie 360, Macintoshu a nawet Linuxie, więc możemy założyć, że DeathSpanka spotka podobny los. Co do daty premiery też nie mamy żadnych informacji, ale rok 2010 wydaje się najbardziej prawdopodobny.

A na koniec trailer (z gameplayem):

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 marca 2010, 22:44   DarkTag

Ciekawy styl graficzny...No i może być całkiem niezłe.

środa, 10 marca 2010, 15:52   wyrdhamster

Wstęp trailer&039;u jest świetna parodia początku ekranizacji "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona. Stanowczo gierka na którą warto czekać. ;)

środa, 10 marca 2010, 15:17   dark elvis

fajnie wyglada

poniedziałek, 7 września 2009, 14:13   Sseamus

;D Wygląda na szybką, łatwą i przyjemną rozrywkę z Mocnym (!) przymrużeniem oka...Wilk ma rację "Oby wyszło przed Diablo III" bo po prostu zostanie przez nie stłumione.

poniedziałek, 7 września 2009, 13:17   Azuredragon

Rynek gier komputerowych jest przesycony h&039;n&039;sami, ale... naprawdę mało wśród nich takich, które na swój sposób parodiują gatunek (hmm... poza średnim The Bard&039;s Tale nie kojarzę innych). Dobrze, że ten tytuł nie będzie podzielony na epizody. :)

poniedziałek, 7 września 2009, 6:51   Kamilordevil

Diablo raczej z gry nie będzie....

niedziela, 6 września 2009, 15:33   Tesu

"[...]porywając przy tym grupę sierot" A to coś nowego. Czyżby kryzys doprowadził do deficytu tradycyjnych księżniczek do porywania? Chyba tym razem na końcową nagrodę w postaci połowy królestwa i ręki księżniczki (albo nawet jej całości) nie ma co liczyć

niedziela, 6 września 2009, 12:40   Wilk

No! Oby wyszlo przed Diablo III ^^

niedziela, 6 września 2009, 11:49   Swirex

Kolejny ruchomy komiks ? Mamy jakie x-lecie czy co ? :P Nie mniej jednak, gra wygląda fajnie :)

niedziela, 6 września 2009, 11:32   GodGift

świetna animacja! 'Zabójczy Klaps' będzie obowiązkiem na dysku! :D

Podobne newsy

Humble Weekly Sale: Chcecie pograć w DeathSpanka?

News
piątek, 18 października 2013

humble-weekly-sale-chcecie-pograc-w-deathspanka Wstaliście lewą nogą i brakuje wam dobrego hack'n'slasha? Nowa edycja Humble Weekly Sale zaspokoi obie potrzeby jednocześnie, oferując za niewielkie pieniądze DeathSpanka i gry spod znaku Penny Arcade.

Komentarzy:
7

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z