Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPEGI w Polsce - już oficjalnie! Z kampanią reklamową... [WIDEO]

Hut sobota, 5 września 2009, 11:29 News
Nowe, kolorowe oznaczenia PEGI
Nowe, kolorowe oznaczenia PEGI

Oznaczenia PEGI, dotąd używane w naszym kraju "półoficjalnie", zostały uznane za jedyne obowiązujące w Polsce. Potwierdziła to konferencja prasowa zorganizowana przez... Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, a wkrótce ruszy też kampania reklamowa, która rozpowszechni oznaczenia.

Tego, co działo się na zorganizowanej 3 września konferencji prasowej, nie będziemy przytaczać, bo to raczej poważne i okrągłe bla-bla-bla, wypowiadane co prawda w szczytnym celu, ale przez ludzi, którzy mają na głowie dużo innych, ważniejszych (dla nich) spraw. Na pewno jednak dobrze, że do takiej konferencji doszło, bo potrzebny jest wewnątrzbranżowy system kwalifikacji zawartości gier (by nie doszło do sytuacji takiej jak w Niemczech, gdzie państwo hurtowo zakazuje to, czego nie rozumie).

Na temat PEGI w Polsce sporo opowiedziała pani Dominika Galanciak ze Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego w wywiadzie, którego udzieliła nam jakiś czas temu. Jesteśmy natomiast ciekawi, jak spodoba wam się reklamówka, która ma promować akcję. Jest OK?

Bliżej z systemem PEGI zapoznać się można wchodząc na poniższe linki:

 

 

 

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 10 stycznia 2011, 12:56   Ansgar

Uważam, że rodzice nie powinni zapominać, że PEGI to informacje dla rodziców. Chodzi mi o to, że znam mnóstwo ludzi (młodzieży), którzy, choć mają 13-15 lat, są dojrzalsi emocjonalnie od niektórych dorosłych. Ja osobiście kupiłem siostrzeńcowi (14 lat) Wiedźmina, ponieważ wiem, że on wie, że to fikcja, a książki Sapka też czytał. Dodatkowo, czasem mnie aż zastanawia, ile ten chłopak wie choćby o polityce. Reasumując, do rodziców: PEGI INFORMUJE, TO WY DECYDUJCIE, CZY SYN/CÓRKA JEST GOTÓW NA TĘ GRĘ.

czwartek, 2 grudnia 2010, 14:36   doom0700

KaChing - więc niech zamkną dziecko w pokoju z samymi grami offline. Przecież jak dziecko wyjdzie z domu, to jest narażone na kontakt z żywymi osobami, na co nie możemy pozwolić!!! Dlatego tak samo nie powinno grać w gry online, bo tak jak i poza domem, to i online jest narażone na treści przeznaczone nie dla dzieci. A nie daj Boże jeszcze nauczy się czegoś o życiu.

czwartek, 2 grudnia 2010, 13:59   KaChing

dijo1995 - w grach z trybami "online" nie masz żadnych ograniczeń jeśli chodzi o treści w sieci. Dziecko może być narażone na coś, co nie jest ujęte w ogólnej klasyfikacji gry.

niedziela, 6 września 2009, 19:32   Mordred

O.O dobree xD mamo ide pograc multiplayer z kolegami ..... jestes pedalem? xD

niedziela, 6 września 2009, 18:37   dijo1995

rozwaliła mnie informacja o niebezpiecznym etapie gry komputerowej,
a mianowicie "online". o zgrozo przecież online znaczy w sieci...
co rodzice mogą sobie pomyśleć myśląc "multipllayer"??? zbiorowy gwałt może?? :P

niedziela, 6 września 2009, 12:48   Mordred

ale kino to jest kino... gry to gry wiem jedno dzieki call of duty itp moja psycha nie ucierpiala w WP xD

niedziela, 6 września 2009, 10:15   Thomas_Trip

Kiedyś kupowałem dwa bilety na film od lat 16 i kasjerka mnie zapytała dla kogo będzie ten drugi bilet, uznając że mogę iść z dzieckiem... Poczułem się staro ale jak widać da się wprowadzić COKOLWIEK w kasach (dwóm siksom przede mną nie sprzedała biletów)

niedziela, 6 września 2009, 2:19   Mordred

ale nasza psychika byla bardziej odporna nie to co teraz.... ja przynajmniej po zagraniu w spidermana nie uczylem sie skakac z dach jak moj 14 letni sasiad.... efekt dwie zlamane nogi xD

niedziela, 6 września 2009, 0:00   Chapka

filipbawol - "niektórzy nieletni mają dostęp do broni" - no to chyba to jest problem, nie? A poza tym jak ja miałem te 10-13 lat to były takie tytuły jak: doom, carmagedon, hexen, quake, duke 3d i jakoś wszyscy w to grali.

sobota, 5 września 2009, 23:05   Aftar2

@golonqa, a to już insza sprawa..... ale widzę co raz więcej Okrętów Pokoju, więc może piractwo drastycznie zmaleje na naszych wodach :)

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z