Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCenzura w Diablo III - zmiany zbyt daleko idące, by wydać grę w Chinach!

Cyber środa, 26 sierpnia 2009, 17:16 News
Diablo III - logo
Diablo III - logo

Kraje takie jak Australia, Niemcy i Chiny słyną ze swych rygorystycznych ograniczeń dotyczących przemocy w grach. Co tym razem wymyśliły w związku z Diablo III?

Gracze w niektórych krajach mają naprawde ciężko. Czasami są zmuszani do sprowadzania gier zza granicy lub do borykania się z bezsensownymi zmianami, bez których kupowane przez nich produkcje nie "smakują" tak, jak oryginalnie życzyliby sobie tego twórcy.

Taki los czeka także Diablo III, które zostanie zmienione w takich krajach jak Australia, Niemcy i Chiny. Choć jak mówi Jay Wilson -  główny projektant Diablo III - w wywiadzie dla Wired.com zmiany w wersji dla Niemczech i Australii dotyczyć będą jedynie lekkiej "korekty brutalności" lub usunięcia krwi, większy problem pojawia się w ograniczeniach jakie narzucają władze w Chinach. Oto co mówi o nich Jay Wilson:
"Jeśli chodzi o Chiny, to będzie dla nas trudny temat, z powodu dużej listy zgłoszonych ograniczeń, które są bardzo poważne... Możemy nie być w stanie ich wszystkich wprowadzić. Chcielibyśmy wydać tę grę w Chinach, ale jest pewna granica, po przekroczeniu której musielibyśmy zmienić tak wiele, że praktycznie stanie się to niewykonalne."

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 28 sierpnia 2009, 8:58   rumbur

Pewnie po zobaczeniu monka w akcji uznali że może być wzorem dla tybetańczyków, dlatego profilaktycznie trzeba grę zakazać.

czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:32   Lukasz92

Ja nie rozumiem takich zmian w grach wszędzie wystarczą oznaczenia pegi np na pudełku z grą jest znak przemoc no to rodzice decydują czy kupić te grę swojemu dziecku, bo dorosłym chyba nie powinno się zabraniać w granie w gry w których jest dużo krwi

czwartek, 27 sierpnia 2009, 9:03   anakkin

widocznie wojsko chińskie chce mieć monopol na przemoc :>

czwartek, 27 sierpnia 2009, 8:31   Span

Mój kolega ostatnio się nabrał na cenę gry w Niemczech. Sroga była jego złość jak się dowiedział że jest cenzura i brak krwi ;p

czwartek, 27 sierpnia 2009, 8:29   Tenebris

P.S. Tęsknię za takimi grami, jak wspomniane SoF lub Severance: Blade of Darkness. A teraz? Gry zamiast realizmu serwują nam słodką, "odkrwioną" papkę. Nie chodzi już o brutalność, ale o przyzwoitość, mówienie prawdy.

czwartek, 27 sierpnia 2009, 8:25   Tenebris

... z masełkiem. Tak nie jest. Kto normalny po sesji Soldiers of Fortune wyjdzie na ulicę i zacznie strzelać do ludzi? Owszem, znajdą się psychopaci, a le oni z reguły nie potrzebują "motywatorów" w postaci gier.

czwartek, 27 sierpnia 2009, 8:24   Tenebris

Do przemyślenia:

To szczyt zidiocenia ograniczać przemoc w grach. Przynosi to tylko efekt przeciwny do zamierzonego. Okłamujemy młodocianych graczy, a oni w te kłamstwa wierzą. Będzie im się wydawać, że zastrzelenie człowieka to słodka bułeczka...

czwartek, 27 sierpnia 2009, 1:44   bobsonrobson

Haha dobrze im tak ;] ważne że my mam krew i brutalność :P

środa, 26 sierpnia 2009, 21:48   PuszekOkruszek

Ech a jednak w Polsce nie jest jeszcze az tak zle jak by sie moglo wydawac... Mam nadzieje ze jacys geniusze nie wpadna na taki pomysl jak niemcy, wtedy bylaby to kleska jesli chodzi o elektroniczna rozrywke, kazdy by wolal nieocenzurowanego pirata...

środa, 26 sierpnia 2009, 21:34   t.U.r.

Popieram, FrankSlade

Podobne newsy

Diablo III: Powrót wydarzenia Ciemność nad Tristram

News
środa, 30 grudnia 2020

diablo-iii-powrot-wydarzenia-ciemnosc-nad-tristram Blizzard po raz kolejny zabierze nas w podróż do przeszłości diabelskiej sagi.

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z