Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Miyamoto: cyfrowa dystrybucja nie jest przyszłością branży

Piotrek66 niedziela, 2 sierpnia 2009, 11:59 News
Shigeru Miyamoto
Shigeru Miyamoto

Wielu uważa, że cyfrowa dystrybucja jest kluczem do rozwoju naszej branży. Jest łatwym sposobem dostarczania graczom gier, a także eliminowania piractwa. Inaczej twierdzi Shigeru Miyamoto, jedna z większych szych Nintendo.

Uważa on, że „Big N” nie sądzi, że elektroniczna rozrywka zależy wyłącznie od cyfrowej dystrybucji. Dodał też, że jego firma nie wyobraża sobie, by jej produkty były rozprowadzane tą właśnie drogą.

Rozrywka jest czymś nie tylko cyfrowym” – stwierdził. „Jeśli spojrzę na Wii Motion Plus, to jest coś, czego nie dostarczysz poprzez elektroniczną dystrybucję”. Trudno się z nim nie zgodzić. Poza tym wciąż wielu graczy woli dumnie stojące na półce pudełka niż dane zapisane na dysku. Nabywanie produkcji w takiej formie traci swój cały urok.

Jeśli jesteśmy już przy kontrolerach – Miyamoto uważa, że wyprodukowanie sprzętu, takiego jak Natal, różdżka Sony, czy chociażby Wii Motion Plus, to nie problem. Gorzej jest ze zorganizowaniem jego premiery, a dokładniej – ustalenie odpowiedniej ceny. To jest największe wyzwanie, przed którym muszą stanąć firmy, które projektują swoje urządzenia od zera. Miyamoto stwierdził oczywiście, że obrana przez Nintendo strategia się opłaciła. „Sprzedaliśmy milion kontrolerów po dobrej cenie”.

W trakcie E3Big N” zaprezentowało jednak dość kontrowersyjny – bo tak naprawdę w ogóle nieprzydatny sprzęt – Wii Vitality Sensor, który ma mierzyć puls graczy w trakcie rozgrywki. Miyamoto nie chciał zdradzać w jaki sposób Nintendo wykorzysta nowe urządzenie, ale obiecał, że firma ma sporo pomysłów. Może wirtualna zabawa w doktora i mierzenie pulsu swym pacjentom? Wcale bym się nie zdziwił… to przecież Nintendo.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z