Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo chwali się sprzedażą swoich gier

Piotrek66 poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 8:52 O grach inaczej
wii

Przy okazji publikacji dość słabych wyników finansowych Nintendo, ujawniono także dane dotyczące sprzedaży kilku gier "Big N". Nie jest źle, ale rezultaty pokrywają się nieco z przedstawionym kilka dni temu raportem ? jest gorzej niż zazwyczaj.

Najsłabiej w pierwszym kwartale 2009 roku fiskalnego poradziła sobie nowa odsłona PokemonówPokemon Platinum na NDS-a rozeszła się w liczbie 1,91 milionów kopii (ogólnie gra znalazła 5,66 milionów nabywców). Podobnie poradziła sobie Wii Sports, na którą zdecydowało się także 1,91 milionów graczy (w sumie sprzedano ją w liczbie 47,62 milionów egzemplarzy).

Nieśmiertelny Mario wciąż rządzi – w pierwszym kwartale 2009 roku fiskalnego Mario Kart Wii osiągnął rezultat 2 milionów sprzedanych kopii (ogólnie: 17,39 milionów). Zwycięzcą we wspomnianym okresie jest jednak Wii Fit – na ćwiczenia przed konsolą zdecydowało się 3,6 milionów osób (21,82 miliona ogółem).

Jak widać, liczby są nieco mniejsze niż zazwyczaj. Potwierdzają to również liczne zestawienia najlepiej sprzedających się gier, gdzie produkty Nintendo radzą sobie coraz gorzej. Czas "Big N" się kończy?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo, casual, Nintendo, Stadlbauer,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 14:40   Foxer0

Kto teraz gra w pokemony? Albo macha munczakiem wii lotem czy coś takiego! Wii ustępuje miejsca innym platformom i firmom

poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 11:10   Dives

Ależ Nintendo widzi że clausule nie będą im już generować takich zysków jak przed kryzysem (60-letnia babcia wytrzyma bez nowego Morio, fan CoDa bez MW2 niekoniecsznie). Dlatego zaczyna wreszcie inwestować w produkcje dla hardcorowców np. Metroid.

poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 10:11   CoyoZe

bo wtedy takie Wii bylo nowe itd itp. a teraz juz malo kto chce bo nie nowosc

poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 9:35   Reffan

W sumie to się nie dziwię, rynek stosunkowo się nasycił, więc i sprzedaż leci w dół.

Podobne newsy

Bestsellery w USA w ostatnich szesnastu latach. Guitar Hero III najlepsze

News
piątek, 25 marca 2011

bestsellery-w-usa-w-ostatnich-szesnastu-latach-guitar-hero-iii-najlepsze NPD opublikowało ciekawe zestawienie gier, które w Stanach Zjednoczonych zarobiły najwięcej… w ciągu ostatnich 16 lat. Zdecydowanym liderem listy jest trzecia część serii Guitar Hero.

Komentarzy:
34

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z