Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Microsoft uruchomił interaktywne muzeum Xboksa

Witold czwartek, 25 listopada 2021, 13:34 News

Dwudzieste urodziny konsoli firma świętuje z odpowiednim rozmachem.

Dwadzieścia lat temu świat gier zmienił się na zawsze, choć wtedy najpewniej nie wszyscy zdawaliśmy sobie tego sprawę. Wejście na rynek konsol takiego olbrzyma jak Microsoft nie mogło oznaczać jednak niczego innego, szczególnie że firma nie szczędziła pieniędzy na technologię. Pierwszy Xbox nie miał co prawda żadnych szans w starciu z PlayStation 2 (liczby mówią same za siebie: 24 miliony sprzedanych egzemplarzy do... 155 milionów), lecz był w stanie prześcignąć w swojej generacji GameCube'a, o Dreamcaście Segi nawet nie wspominając.

Urządzenie nie okazało się też sukcesem finansowym, ale pozwoliło Microsoftowi zbudować mocną pozycję do późniejszej ekspansji. Dzięki temu dwadzieścia lat później gigant może świętować okrągłe urodziny konsoli z odpowiednim rozmachem. Prócz dodania kilkudziesięciu tytułów do programu kompatybilności wstecznej, startu grania w chmurze na najnowszych urządzeniach firmy czy premiery darmowego multiplayera nowego Halo przygotowano także coś ciut bardziej nostalgicznego: interaktywne muzeum Xboksa.

It's time to explore your gaming legacy.​

Take a virtual trip through 20 years of Xbox history and see all the games and accomplishments you collected: https://t.co/o5Xy1FsKLL | #Xbox20 pic.twitter.com/yHFnDGTexn

— Xbox (@Xbox) November 25, 2021

W ramach nieskomplikowanej gry (acz to naprawdę za duże słowo) możemy zawitać wraz z innymi odwiedzającymi do wirtualnego muzeum, gdzie przyjrzymy się najważniejszym momentom w historii marki i zobaczymy garść eksponatów (w tym wiadomość do Nintendo z czasów, gdy Microsoft proponował japońskiej firmie przejęcie).

Interaktywne muzeum 20-lecia Xboksa znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żeby nieba ci uchylić!

Komentarzy:
0

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z