Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Marvel’s Avengers: Dodano płatne boosty. Gracze uważają, że Square Enix złamało obietnicę

hraboll piątek, 8 października 2021, 16:15 News

Dodatkowy zysk miał pochodzić ze sprzedaży przedmiotów kosmetycznych.

W zeszłym tygodniu interaktywne Marvel’s Avengers trafiło do oferty Xbox Game Passa. Niejako przy okazji potwierdzono, że rzeczona produkcja w dalszym ciągu będzie wzbogacana o świeżą zawartość. Warto tu wspomnieć o nowym planie rozwoju gry. Crystal Dynamics zamierza tworzyć nowych grywalnych bohaterów, misje, złoczyńców, kampanie i wydarzenia. Wszystkie wymienione treści - zresztą jak zwykle – będą darmowe.

Cóż, bezpłatne dodatki to naprawdę coś fajnego. Niemniej jednak nie wszystkie pomysły i działania Square Enix spotykają się z powszechną akceptacją. Ów wydawca wprowadził do Marvel’s Avengers... płatne boosty (consumables). Zgadza się, na wewnętrznym targu pojawiły się przedmioty, które mogą być używane do tymczasowego przyspieszenia progresu postaci (można uzyskać więcej punków doświadczenia i zasobów w ramach standardowej aktywności).


(Kliknij, aby powiększyć)

Gracze uważają, że japońska firma złamała wcześniejszą obietnicę. Przedstawiciele wydawcy zapewniali, że w grze nie uświadczymy skrzynek z losową zawartością i elementów pay-to-win. Sama tzw. „twarda waluta” (czyli kredyty kupowane za realne pieniądze) miała pozwolić na zakup przedmiotów kosmetycznych. Oto fragment wiadomości, jaką opublikowano w sierpniu 2020 roku:

Uznaliśmy, że zawartość, którą będzie można kupić w Marvel’s Avengers za prawdziwe pieniądze, ograniczymy do elementów kosmetycznych, dzięki czemu gra zachowa świeżość przez lata.

Oczywiście cała sprawa wywołała dość spore kontrowersje. W sieci pojawiły się negatywne opinie (w dużym skrócie: „chciwy wydawca chce wycisnąć więcej pieniędzy z graczy”).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 11 października 2021, 9:13   tommy50
Już usunąłem z dysku.
Grafika bardzo ladna, ale gameplay przecietny do bólu i po kilku godzinach juz miałem dość.
Nie w takie gry o super bohaterach chcialbym grać. Bardziej takie jak Batman seria Arkham czy Spiderman od Sony albo The Punisher.
sobota, 9 października 2021, 23:54   Rewo
Czemu piszecie "gracze uważają", skoro fakt złamanie obietnic jest oczywisty i bezsprzeczny.
sobota, 9 października 2021, 23:53   AmberMozart
ludzie kupią? kupią. ludzie zapłaciliby nawet za to by kupa w ich kiblu spuszczała się szybciej niż u sąsiada
sobota, 9 października 2021, 18:26   gamingman21
autokorekta jest silna w moim poscie, sorry ale za szybko piszę.
sobota, 9 października 2021, 18:25   gamingman21
nerf na expa, tłumaczenie że gracze za szybko lvluja i gubią się w opisach perkow i zdolności postaci. (oczywiście wszyscy wiemy że to bullshit). włączanie podwójnego i potwornego boost do expa co jakiś tam weekend, no lol, bo gracze jednak się nie gubią w opisach. sprzedawanie exp boost za kasę kiedy się obiecali że takiego czegoś nie będzie w przyszłości. profit? chyba nie. co lepsze znerfili builda na endgameowe przedmioty którymi wszyscy grali nikomu nic nie mówiąc, nawet w patchu. zdychają avengersie.
sobota, 9 października 2021, 17:49   zadymek
@Shaddon Nikt niczego tu nie myli. Gra była robiona przez całą masę ludzi z różnych studiów. Kryształowi byli głównym wykonawcą.
https:pbs.twimg.com/media/FAYZHXpVkAgamPV?format=jpg&name=4096x4096
A co do twoich nadziei: Eidos Montreal zrobili takie perełki, jak Rozłam Ludzkości i reboot Thief. Może pamiętasz, czy Crystal Dynamics nie mieli równie dobrych produkcji w ostatnich latach? ;)
sobota, 9 października 2021, 17:41   kartofelek
Warto dodać, że aktualizacja sprzed paru miesięcy zredukowała tempo progresji. Biorąc pod uwagę, że przyrost doświadczenia został znerfiony, a potem wprowadzone zostały płatne boosty.
Jakoś się nie dziwię.
sobota, 9 października 2021, 16:02   Moooras
Mi jak gra się nie podoba to w nią nie gram. No ale może jestem jakiś dziwny.
sobota, 9 października 2021, 0:01   dante14
Niesamowite wieści, gracze znowu zaufali devom i się zawiedli. Niebo nadal niebieskie
piątek, 8 października 2021, 22:09   Shaddon
@alistair80
Proszę nie mylić wydawcy z zespołem deweloperskim, bo to dwa zupełnie różne podmioty. Inna sprawa, że Eidos Montreal odpowiada też za jedną z najlepszych gier poprzedniej dekady i kilka bardzo dobrych, więc wręcz należałoby wymagać od tej ekipy stworzenia czegoś na naprawdę wysokim poziomie.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
1

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z