Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURSKonkurs World of Warships: Legends – do wygrania konsola PS5 z napędem [ZAKOŃCZONY?]

Ghost środa, 20 października 2021, 11:29 Konkurs
PC
World of Warships: Legends
World of Warships: Legends

Mamy dla Was konkurs związany z grą World of Warships: Legends oraz wyjątkową nagrodą, jaką jest konsola PS5 z napędem. 

Oprócz konsoli do wygrania są też kody bonusowe do tej gry. Ponieważ nagroda jest bardzo cenna, to i sama zagadka konkursowa będzie wymagająca. 

Dla 10 osób, którym nie uda się zwyciężyć, a zajmą dalsze miejsca, przewidziane są kody bonusowe (ważne tylko w grze World of Warships: Legends).

Po ich użyciu gracz otrzyma:

 • amerykański niszczyciel drugiego tieru Smith,
 • 3 dni premium,
 • 3 x commander container,
 • 15 x ShipXP Booster T1,
 • 15 x Credits Booster T1,
 • 15 x CrewXP Booster T1,
 • 15 x FreeXP Booster T1,
 • 15 x Battle Booster T1

Tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z grą, zapraszamy do zapoznania się z nią. Żeby Wam to ułatwić, mamy dla Was kod zaproszeniowy.

Kod to PLAYWITHCDACTION i należy go użyć w ciągu trzech dni od pierwszego uruchomienia gry na konsoli. Kod trzeba wpisać na stronie https://wowslegends.com/code-redeemer. Ważny jest przez rok. 

Gdy to zrobicie, dostaniecie na start:

 • amerykański krążownik 2 tieru Charleston,
 • 3 dni premium,
 • 3 x commander container,
 • 15 x ShipXP Booster T1,
 • 15 x Credits Booster T1,
 • 15 x CrewXP Booster T1,
 • 15 x FreeXP Booster T1,
 • 15 x Battle Booster T1

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie zagadki. Ale uwaga! Nie wystarczy wpisać samego finałowego hasła. W odpowiedzi musi być również opisane, w jaki sposób dana osoba do niego doszła. Zgłoszenia, w których będzie tylko samo rozwiązanie, nie zostaną uznane za prawidłowe!

Odpowiedzi wpisujemy w formie komentarzy pod tym newsem. Podatek za główną nagrodę zostanie opłacony przez fundatora. Konkurs zaczyna się dziś i potrwa do czasu, aż go ktoś rozwiąże. Jeśli utkniecie w jakimś miejscu, będę co jakiś czas podpowiadał, ale od razu uprzedzam, że nie będę tego robił zbyt często. Podpowiedziami do zagadek są nasze czasopismo oraz gra, której dotyczy konkurs.

Możecie zapytać „a gdzie ta zagadka?”. Gdzieś w tym newsie. To właśnie jest pierwszy krok naszej zabawy – odszukać zagadkę. :)

Rozwiązanie

Najpierw należało odkryć, że w dużym obrazku widocznym w tym newsie ukryte jest archiwum, które trzeba otworzyć programem WinRAR. Da się to zrobić podając hasło "CD-Action 2021". Po tej operacji dostaliście kolejny obrazek wypełniony z pozoru bezładnie różnymi znakami.


Wybieramy od od lewej do prawej pola gdzie będzie podane hasło "World of Warships". W tym obrazku jest ukryty kolejny, który otworzymy znowu stosując WinRAR i odgadnięte hasło. Zobaczymy kolejną podobną tabelkę z różnymi znakami.


Gdy zaznaczymy w niej dokładnie te same pola co we wcześniejszej tabelce odczytamy hasło "Time for Big Guns". Tak nazywa się ostatni filmik opublikowany na kanale YouTube gry World of Warhips: Legends. Kod tego filmiku na YT to "MopHzJ-jdcA" i to jest hasło do kolejnego archiwum ukrytego w obrazku.


Po otwarciu widać trochę inną tabelkę gdzie za pomocą strzałek i liczb oznaczone są pewne pola (liczba i strzałka obok wskazywała na kolejne pola). Gdy odczyta się w odpowiedniej kolejności współrzędne tych pól (najpierw pionowe, potem poziome) otrzymamy kod heksadecymalny (5475726E20666F722054696465). Ten kod po zamianie na ASCII da ostateczne rozwiązanie a mianowicie hasło "Turn for Tide" (https://www.rapidtables.com/convert/number/hex-to-ascii.html)

I to jest ostateczne rozwiązanie zagadki.

P.S. Tak w zasadzie powinno być "Turn the Tide", ale wymyślanie tej zagadki zabrało mi wiele godzin i kończyłem jej układanie późno w nocy, stąd mój błąd.

Laureaci

Biorąc pod uwagę ogrom pracy jaki został włożony w rozwiązanie zagadki odpowiedź loorana uznaję za prawidłową. Podano prawidłowe hasła oraz został opisany sposób rozwiązania poszczególnych zagadek. 
loorana proszę o nadesłanie na maila ghost@cdaction.pl swoich danych. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - World of Warships: Legends" i wysłać z adresu mailowego jaki masz powiązany z kontem na forum.

Pozostaje jeszcze sprawa kodów bonusowych do gry, bo jest ich 10 a nie padło aż tyle odpowiedzi dodatkowych aby je wszystkie rozdzielić. Więc w tym wypdaku czekam na nie. :)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs, MMO, Wargaming.net,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 30 października 2021, 1:40   looran
Tak. Pewnie czekamy na pełną dziesiątke.
poniedziałek, 25 października 2021, 14:15   CryStormPL
Looran zgłosił się po nagrodę? Co dalej z konkursem? Chyba mało osób jest zainteresowane nagrodą dodatkową...
środa, 20 października 2021, 22:32   Szuwaks
Ja z podpowiedziami z komentarzy odgadłem raptem 2 hasła. Albo 2,5 jeśli zaliczyć adres filmiku z kanału PS zamiast oficjalnego WoWs. Fajnie było znów poczuć klimat starych przecieków. W sumie to brakuje mi ich bardziej niż samych pełniaków.
środa, 20 października 2021, 17:46   bandzior13
Ghost zrobił błąd trzeci i ósmy znak według tabeli to 71 a nie jak podał 72.Powinno być r - 72 tak podaje w rozwiązaniu.
A Faktycznie jest q - 71.Co trochę namieszało przy rozwiązaniu.Pytanie do Ghosta czy było to celowe?
środa, 20 października 2021, 15:35   CryStormPL
Szkoda, byłem blisko. Miałem sporą przewagę ale nie wiedziałem jak używa się tabelki ASCII... dopiero po podpowiedziach dopasowałem całość do zagadki. Może teraz ta wiedza przyda się w kolejnych konkursach. Pozostaje mi tylko pocieszyć się kodzikiem. Gratulacje dla zwycięzcy ;)
środa, 20 października 2021, 11:38   dante14
Turn for tide to ostateczna odpowiedź, doszedłem do niej czytając newsa
wtorek, 12 października 2021, 16:39   Marty616
CryStormPL Pro tip: Napisz że masz chorom curke. To pomaga. XD
wtorek, 12 października 2021, 15:45   CryStormPL
Mam jeszcze nadzieję, że wybór zwycięzcy będzie zależny od tego jak dokładnie został opisany sposób rozwiązania ostatniej tabelki. Bo przy niektórych odpowiedziach musiałem się jeszcze sporo nagłowić nad tabelką aby ostatecznie odczytać hasło. Piątek weekendu początek! ;)
wtorek, 12 października 2021, 12:09   arekrem
W takim wypadku udanego urlopu.
wtorek, 12 października 2021, 12:07   Ghost
Ghost jest obecnie na urlopie. W piątek lub w weekend zakończy konkurs, ale tak mamy już głównego zwycięzcę, choć nadal walczycie o kody bonusowe, bo chyba nie ma jeszcze 10 odpowiedzi dodatkowych.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

World of Warships z cross-playem na konsolach [WIDEO]

News
piątek, 22 listopada 2019

world-of-warships-z-cross-playem-na-konsolach-wideo Flota Zielonych może teraz spokojnie zatopić armadę Niebieskich. I wzajemnie.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żeby nieba ci uchylić!

Komentarzy:
0

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z