Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Activision Blizzard: Komisja Papierów Wartościowych i Giełd żąda od firmy wyjaśnień w sprawie oskarżeń o molestowanie

Witold wtorek, 21 września 2021, 10:33 News

Wśród wezwanych do złożenia zeznań znalazł się też prezes spółki, Bobby Kotick.

Niedawny pozew o molestowania i dyskryminację w Blizzardzie był dla obrazu studia w oczach graczy – i tak przecież w ostatnich latach nadwyrężonego – potężnym ciosem. Jego konsekwencje szybko przestały być zresztą czysto wizerunkowe, bo ze stanowiska prezesa ustąpił J. Allen Brack, a z firmy zaczęli odchodzić (niekoniecznie dobrowolnie) kolejni pracownicy.

Do końca problemów wciąż jeszcze daleko. Jak donosi The Wall Street Journal, „szeroko zakrojone śledztwo” przeciwko Activision Blizzard wszczęła Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, a sprawą zajmuje się również federalna Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia. Według źródeł gazety pierwsza z instytucji bada kwestię tego, jak spółka zareagowała na oskarżenia pracowników o nadużycia seksualne i dyskryminację w jej biurach. Wezwała ona do zeznań przedstawicieli kierownictwa firmy, w tym samego Bobby'ego Koticka.

Dodatkowo komisja domaga się szeregu dokumentów, wśród których znajdują się m.in. protokoły z posiedzeń zarządu Activision od 2019, akta osobowe sześciu byłych pracowników czy zapisy kontaktów Koticka z pozostałymi dyrektorami w sprawie otrzymywanych od pracowników skarg.

Activision Blizzard potwierdziło, że komisja prowadzi śledztwo w sprawie spółki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard, Activision,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 25 września 2021, 1:53   tupolew519
Ależ to żenada.
czwartek, 23 września 2021, 8:06   Janek500
Czyli mówisz, że sprawa ma drugie dno.
środa, 22 września 2021, 20:58   slawek
@Janek500, Kluczem jest informacja. Gdy firma musi płać odszkodowania, są jakieś procesy, czarny PR a pracownicy zamiast zapie... zamiast pracować w skupieniu donoszą jeden na drugiego to inwestorzy się wycofują, ceny akcji idą w dół. Ale jeżeli plotki się nie potwierdzą, procesy wykażą niewinność itp. itd. to ceny pójdą w górę. Zysk bierze się z wahań kursów... jednak jest jeszcze jeszcze asa w rękawie - wiedza kiedy nastąpią. Kupimy po 99 sprzedamy po 101, zyskamy 2 ex nihlo, kapitał własny wirtualny.
środa, 22 września 2021, 20:49   slawek
@Janek500, Mamy dwa równoległe/alternatywne światy. W jednym (A) kurs akcji Blizzarda jest idealnie stały niczym wzorzec kilograma w Sevres i każdego dnia budzisz się niczym bohater "Dnia Świstaka" ze świadomością że wszystko będzie jak było. Drugi (B) w którym wartość akcji Blizzarda nieco oscyluje, kolebie się, idzie to w dół, to w górę. Odpowiedz sobie na proste pytania: w którym ze światów da się coś ugrać na spekulacjach akcjami Bizzarda? Jak świat A zamienić na świat B?
środa, 22 września 2021, 20:23   Janek500
slawek - chyba nie jestem zbyt bystry, bo zgubiłem się jakoś w trakcie drugiego komentarza.
Na pewno prawdą jest, że od jakiegoś czasu daje się zauważyć, że "góra" interesuje się branżą gier.
środa, 22 września 2021, 19:30   slawek
@Janek500, Przy Cyberpunku 2077 też próbowano czary-mary odprawiać co do Komisji Papierów (że już nie pamiętam co, szczęściem że mobing-harasment byłby oczywistą bzdurą więc uczepiono się takich popierdułek że "chodzi gorzej"). To nie są przypadki - to jest pattern, wzorzec, schemat, modus operandi. Co konkretnie się Bizzardzie działo? Nie wiem! Może latali na miotłach i robili z tego motion capture? I co, mam się czuć winny bo być może mam gdzieś jakąś grę zrobioną 20 lat temu przez Bizzarda? Get real.
środa, 22 września 2021, 19:10   slawek
@Janek500, policz na paluszkach ile jest warty 1% spadek cen akcji Bizzarda. Z opcją wzrostu jeżeli zarzuty będą bezpodstawne itd. Tu zarobimy na spadku 1% (a może nawet więcej), potem zarobimy na wzroście 1% i da się żyć nie machając łopatą, nie męcząc wzroku wyślepianiem w ekran i nawet nie sprzedając proszków. Wszystko na legalu a nawet z przekonaniem że jest się po dobrej stronie mocy (a nawet jeżeli nie po dobrej to na pewno po właściwej).
środa, 22 września 2021, 19:03   slawek
@Janek500, Nie chodzi o jakieś "osoby poszkodowane" - ale o fakt, że tego rodzaju hocki-klocki (KOOMIISSSJAA PAPIERÓW BEZWARTOŚCIOWYCH itp. itd.) to dla niektórych ludzi okazja do zarobienia gigantycznych pieniędzy na spekulacji kursami, rajtuzami... rajtingami i takimi tam. Czy żądanie zadośćuczynienia ble ble... to jest moralnie słuszne? Tak. Tyle że ja nie wierzę w to że ktoś wytacza armaty bo imperatyw moralny. Kasa się liczy, interesy i ogólnie życie to nie bajka o elfach i paladynach.
środa, 22 września 2021, 17:27   Janek500
A było wspomniane, że osoby poszkodowane chcą pieniędzy? Bo jedyne co do mnie dotarło to info o śledztwie i szczegóły. I z tego co rozumiem, to władze Kalifornii wytoczyły oskarżenia. I czy żądanie zadośćuczynienia za krzywdy, których doznaje się w miejscu pracy to wyłudzanie?
środa, 22 września 2021, 15:16   slawek
@Janek500, właśnie o to chodzi że tak z grubsza to rzeczywiście wygląda na polityczną poprawność z próbą wyłudzenia szantażem pieniędzy i oczernianiem konkurencji. Ale obrona przez twierdzenie że jak na imprezie integracyjnej to jest ok (lub podobne argumenty) po prostu się nie sprawdza. Dlatego napisałem że masz rację (ogólnie) ale jej nie masz (co do argumentacji).

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z