Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Jagged Alliance 3: Powstaje pełnoprawna kontynuacja marki [WIDEO]

hraboll piątek, 17 września 2021, 21:55 News

Tak, możecie uronić łezkę.

Projekt ma być „prawdziwym następcą ukochanej serii”. Znajdziemy tu elementy gatunku RPG, turowe potyczki i eksplorację dużego środowiska. Elitarni najemnicy podejmą walkę z groźnym rywalem – paramilitarną organizacją o nazwie „Legion”. Kampanię można rozgrywać w trybie sieciowej kooperacji.

W Jagged Alliance 3 możesz wybierać spośród ogromnej puli najemników, z których każdy ma wyjątkową osobowość i historię. Odkrywaj Grand Chien i poznawaj nowych ludzi, zarabiaj, powiększaj zespół i podejmuj decyzje, które zadecydują o losie całego państwa.

Ekipa Haemimont Games (Tropico 5, Victor Vran, Grand Ages: Rome, Surviving Mars) chce uszanować fundamentalne założenia marki Jagged Alliance. Nowa gra pojawi się na PC. Nie znamy jeszcze daty premiery.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 21 września 2021, 18:46   Preventorian
Sierp i młot? No to dziękuję...
niedziela, 19 września 2021, 20:05   slawek
Oczywiście mogą pojawiać się coraz trudniejsi przeciwnicy - byle było to fabularnie uzasadnione. Ale w standardowej wersji JA2 nie jest, w 113 też nie jest.
niedziela, 19 września 2021, 20:00   slawek
cd. Znacznie lepiej byłoby, gdyby np. zdobycie X powodowało Y, np. zdobywam Grum to armia D. jest gorzej wyposażona, zdobywam Almę to mniej liczna, zdobywam oba lotniska to nie pojawia się elita - czyli sukcesy taktyczne przekładają się na zyski strategiczne. O tu odwrotnie - im gorzej tym lepiej - opłaca się pomijać sektory i od razu iść do pałacu. Co przy 113 z perkiem spy jest trywialne. To samo z BiA - nie ogarniać mapy - tylko od razu w pałac - jeden granat rzucony gdzie trzeba i wygrywamy.
niedziela, 19 września 2021, 19:55   slawek
@KorganBereseker, A ja mam wersję pudełkową JA2 (pierwsze wydanie)... Ad rem. Pierwszego dnia mam Drassen, Cambrię, San Monę i Chitzenę oraz Grumm i Almę... nie licząc Omerty. Czyli przynajmniej jedno lotnisko, zaplecze przemysłowe, bazę wojskową. Oczywiście to nie wszystko i np. w Balime powinny być siły prodeirdanowe... ale one powinny być wcale nie lepsze niż te z np. Drassen (bo niby jak w ciągu 24 mają z żółtodziobów zamienić się w elitę?!)
niedziela, 19 września 2021, 2:01   KorganBereseker
@slawek, mam 238h w JA2 (na steam). Jeżeli chodzi o mod 113, który jest rozwijany od lat, to też szczerze polecam (niedawno dodali zmianę wyglądu najemników na bardziej realistyczne - ekwipunek, kamizelki itd.). Jeżeli chodzi o sytuację strategiczną to różnie można to interpretować. W czym lepiej szło przeciwnikowi? Lepsze uzbrojenie i bardziej wyszkolone wojsko (zagraniczni najemnicy) - więcej wydatków ze zgromadzonej fortuny przez przełożoną Eliota.
sobota, 18 września 2021, 23:05   slawek
@KorganBereseker, Albo - po którymś tam save/load/load/.../load - Gus mówi "metodą prób i błędów". Trik był dość prosty - postacie miały kilka tekstów wyzwalanych różnymi zdarzeniami (np. niski poziom zdrowia, poziom morale, widok trupów itd.) - mając kilka postaci mogło to prowadzić do generowanych losowo dialogów. To co było złe (moim zdaniem) to niepowiązanie efektów potyczek ze sytuacją strategiczną. A raczej rewers takowego: im bardziej wygrywaliśmy, tym - magicznie - lepiej szło przeciwnikowi.
sobota, 18 września 2021, 22:56   slawek
@sadpanda, Jeżeli nie grałeś w JA2 to po prostu zagraj (polecam zwłaszcza wersję 113 zrobioną przez moderów). Demo (1 misja) była za darmo. Samo JA2 powinno gdzieś być za rozsądną cenę. Z przykrością trzeba stwierdzić, że po JA2 (ew. JA2UB, JA2.5 i modach) nawet JA-BIA to kilo mułu i totalne nieporozumienia - chyba sponsorowane przez Eliota (kto grał w JA2 to wie kim był Eliot).
sobota, 18 września 2021, 21:54   Airoder
Mie jestem przekonany co do tej gry. W ogóle to dla kogo powstaje ten tytuł? Chyba bardziej fanów x-com niż JA2....
sobota, 18 września 2021, 15:37   Maniek123404
Wolałbym styl 2 lub remastered ehhh
sobota, 18 września 2021, 12:37   janko32
O fajnie, oby to było przynajmniej dobre. Rok temu znowu ograłem JA 2 i to ciągle jest świetne. Dziwne że swego czasu po sukcesie Silent Storm nikt nie zrobił remake'u JA 2 albo 3 części na tym świetnym silniku. No ale trzeba trzymać kciuki, może teraz się uda.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z