Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Firesprite włączone do struktur PlayStation Studios. To już czternaste studio Sony

hraboll środa, 8 września 2021, 18:18 News

Developer już niedługo pokaże nową grę. Powrót marki WipEout?

Firesprite – ekipa uformowana przez byłych pracowników SCE Studio Liverpool (obecnie XDev) i zarazem niegdysiejszych opiekunów marki WipEout – zostało przejęte przez... Sony. Wieloletnia, ścisła współpraca wyewoluowała w coś większego. Japońska korporacja cieszy się, że utalentowani twórcy interaktywnej rozrywki wracają do rodziny PlayStation. Jak zaznacza branżowy gigant, Firesprite to ambitny i szalenie kreatywny zespół.

Sam developer (The PlayRoom, Run Sackboy! Run, The Persistence) dziękuje Sony nie tylko za wieloletnie wsparcie, ale też wyrozumiałość i tworzenie nowych możliwości. Brytyjska ekipa mógła systematycznie rozwijać swoje dziedzictwo, które opiera się na kreatywności i innowacji. Studio Firesprite z siedzibą w Liverpoolu zostało założone w 2012 roku z wizją wprowadzania zupełnie nowych elementów do branżowego środowiska. Ponoć wkrótce poznamy tytuł najnowszego projektu.

A propos marki WipEout. Krążą plotki (Nick „Shpeshal Nick” Baker to ceniony branżowy insider)...

Zaryzykuję, że kogoś wkurzę. Chcę jednak wyprzedzić konkurencję. Powiedziano mi, że seria WipEout wraca. Zaplanowano tytuł dla PlayStation VR2 i PS5. Najprawdopodobniej jest to projekt studia XDev. Gra znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.

Przypomnę, że jutro odbędzie się PlayStation Showcase.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 września 2021, 15:06   kalis22pl
14 Studio 5gier SONYY

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z