Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Paradox Interactive: 69% ankietowanych kobiet doświadczyło w pracy obraźliwego traktowania

Witold wtorek, 7 września 2021, 9:57 News

W szwedzkiej firmie ma panować „kultura milczenia”.

Ostatnie lata przyniosły ogromne zmiany w postrzeganiu warunków pracy w branży gier. Dyskusjom o największych (choć nie tylko) studiach często towarzyszą takie hasła jak crunch, toksyczna atmosfera czy dyskryminacja, a problemy i skandale tego rodzaju nie omijają nawet legend (vide Blizzard).

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez związki zawodowe w Paradox Interactive, sytuacja w szwedzkiej spółce również nie należy do najlepszych. Według informacji portalu Breakit aż 44% z 133 przepytanych zatrudnionych w firmie osób (w biurach w tym kraju jest ich ponad 400) doświadczyło niewłaściwego lub wręcz obraźliwego traktowania w miejscu pracy, przede wszystkim gnębienia oraz dyskryminacji ze względu na płeć.

Ponad jednej czwartej odpowiedzi udzieliły kobiety, a w ich wypadku aż 69% doświadczyło obraźliwego traktowania (u mężczyzn było to 33%). Jednocześnie z raportu wynika, że w firmie panować ma „kultura milczenia” – zgłaszane problemy pozostają nie rozwiązane i panuje przekonanie, iż przekraczający dopuszczalne granice menadżerowie są chronieni przed konsekwencjami przez samą spółkę. 

Breakit zauważa, że tydzień temu – dzień po tym, jak wyniki raportu przedstawiono zarządowi – ze stanowiska CEO Paradoksu ustąpiła Ebba Ljungerud. Spółka zaprzeczyła jednak, by wydarzenia te były ze sobą powiązane – oficjalnym powodem rozstania pozostaje różnica w wizji strategii rozwoju.

Ponieważ wnioski płynące z badania „nie są zadowalające”, Paradox ogłosił, że jest w trakcie zatrudniania zewnętrznej firmy, której zadaniem będzie przeprowadzenie stosownego audytu oraz przygotowanie kompleksowej ankiety pracowniczej.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 10 września 2021, 8:07   Pimpeusz
Piewca Przykro mi, że masz takie stosunki z rodziną. To w sumie modne dzisiaj, że się rodziców nienawidzi i obwinia o brak edukacji seksualnej ;) My się szanujemy nawzajem i dbamy o swoją przyszłość.
czwartek, 9 września 2021, 20:20   Piewca
Pimpeusz z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Pracownika zawsze możesz zwolnic a z rodzina robisz sobie syf w domu
czwartek, 9 września 2021, 8:45   Pimpeusz
Piewca Dlatego zatrudniam tylko rodzinę, pracownicy to są świnie, kombinują tylko jak się nie narobić, pójść na L4 czy urlop, a szef niech robi na ich wypłatę i zus :P
środa, 8 września 2021, 15:35   Piewca
@totempotem A czytać umiesz? Pisze o wykorzystywaniu osoby której każe się pracować więcej nie dlatego ze ona się leni tylko za kogoś innego
środa, 8 września 2021, 10:29   totempotem
@Piewca Jeśli ty jeden nie masz wyników i wyraźnie odstajesz od reszty znaczy, że problem jest w tobie a nie w innych. Jeśli jesteś nie ogarnięty, albo zamiast pracować przychodzisz sobie pogadać i potem nagle budzisz się z ręką w nocniku, to nie nazywaj tego mobbingiem, wykorzystywaniem tylko twoją niefrasobliwością i olewaniem obowiązków. Ale, że nie można takiego delikwenta od tak zwolnić, bo prawo pracy robi z nich święte krowy to próbuje się dać przysłowiowego liścia na zachętę...
wtorek, 7 września 2021, 22:30   zhadon
Azaraphiel Fajne masz kolana dzidzia. Ty oprawco.
wtorek, 7 września 2021, 21:22   mapokl
@leon.33 I to jest dla mnie najgorsze w tych ruchach. Zrównuje faktyczne przypadki molestowania, wykorzystywania czy natarczywości z tym, że pani usłyszała jak ktoś coś żartował do kolegi. Zadziwiające dla mnie też dualizm w ocenie, że jest krzyk, że facet się źle spojrzał, ale z drugiej strony gdy pani świeci biustem i wygina się przed biurkiem to jest to jej indywidualna sprawa i inni nie mają prawa jej zwracać uwagi. A później zdziwienie, że kobiety gorzej zarabiają i trzeba sztucznych parytetów.
wtorek, 7 września 2021, 21:18   Azaraphiel
Widzę że obrońcy oprawców nie śpią jak zwykle na tym forum.
wtorek, 7 września 2021, 20:03   zhadon
@Darku22 Nie chciałbym pracować w branży growej z ekipą, która ma kija po szyje w d. Jakbym chciał to bym poszedł pracować do jakiegoś banku czy coś. Gry to dzieciństwo, prawie każdego człowieka, to żarciki dziecinne są nawet wskazane :) wyluzuj zioooooom
wtorek, 7 września 2021, 19:58   zhadon
a co z tym 31%? Chciałbym usłyszeć ich opinie co o tym sądzą. Mieli jakieś czity na nieobrażanie się pewnie. Albo tak bardzo się boją, że nawet anonimowo nie potrafili się poskarżyć. Albo po prostu chcą pracować i mają w d, zdanie i jakieś docinki innych imbecyli i robią swoje.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z