Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

F1 2021: Twórcy czasowo wyłączyli ray tracing na PS5, by naprawić problemy ze stabilnością gry

Witold wtorek, 20 lipca 2021, 12:58 News

Codemasters pracuje już nad odpowiednią łatką.

Wojny konsolowe należą już chyba do przeszłości, ale nawet dziś fanom konkretnych platform zdarza się  toczyć w sieci ożywione dyskusje na temat wyższości jednej konsoli nad drugą. Oczywiście w przypadku urządzeń Microsoftu i Sony różnice nie są aż tak ogromne, więc dysputa ogranicza się zwykle do zachwalania wciąż nielicznych exclusive'ów lub konkretnego modelu biznesowego.

Gdy jednak którejś ze stron powinie się noga, oponenci od razu ruszają do ofensywy – i tak może stać się w przypadku F1 2021. Tytuł Codemasters zadebiutował na rynku w zeszłym tygodniu, choć nie wszyscy mogli cieszyć się nim w komfortowych warunkach: część posiadaczy PlayStation 5 szybko zaczęła uskarżać się na problemy ze stabilnością. Po przyjrzeniu się sprawie twórcy doszli do wniosku, że winny jest ray tracing konsoli. Ponieważ usterki nie dało się naprawić natychmiastowo, studio zmusze było sięgnąc po drastyczne środki.

Zdajemy sobie sprawę z pewnego rodzaju niestabilności gry u ograniczonej liczby użytkowników PS5 związanej z ray tracingiem. W związku z tym podjęliśmy trudną decyzję o jego tymczasowym wyłączeniu, aby zapewnić stabilność. Naszym celem jest jak najszybsze ponowne włączenie tej funkcji i w odpowiednim czasie udostępnimy odpowiednią aktualizację.

Rzecz jasna ray tracing na pecetach i Xboksie Series X/S wciąż w produkcji działa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
przedwczoraj, 0:39   Quel
A ja tak napisałem? Czy może napisałem, że fajnie jakby patch szybko wyszedł? Jak ty wyciągnąłeś takie wnioski to chyba tylko mając srebrną kulę da się stwierdzić.
środa, 21 lipca 2021, 7:27   kondiq91
@Quel Bez raytracingu gra po prostu niegrywalna i już nie interesuje?
wtorek, 20 lipca 2021, 14:35   Quel
Niech pracują nad tym patchem szybko. Może do mojego powrotu z wakacji będzie gotowy bo ten tytuł mnie bardzo interesuje.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
5

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
1

Trwalsze niż ze spiżu. Z R’lyeh, przez Avalon, aż do Osaki.

Komentarzy:
3

A gigantyczne ślimaki strzelają z działek.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z